Τη πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Γ΄κατηγορίας σημείωσε την Κυριακή το απόγευμα ο Ολυμπιακός Αγρινίου.

Η ομάδα του Πέτρου Κρανιά νίκησε με 5-2 τον Αχελώο Νεοχωρίου στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής σε αγώνα που έγινε στο γήπεδο « Χρ.Ζαχαράκης» στο Αγρίνιο.

Οι νικητές ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα, πήραν προβάδισμα με τον Τσιαμπούλα, και διπλασίασαν τα τέρματα με σκόρερ τον Θ. Κοντογιάννη. Στην συνέχεια ο Σαρρής μείωσε για τον Αχελώο, αλλά με δυο γκολ του Ευθυμίου οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 4-1 (σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο).

Στη επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 4-2 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ασπρογέρακα, για να διαμορφωθεί το τελικό 5-2 και πάλι με τον Ευθυμίου (χατ-τρικ)

Διαιτητής : Κουτρομάνος

Βοηθοί : Καραπιπέρης, Καζανάς