ΡΕΠΟΡΤΑΖ : ΤΑΣΟΣ ΚΟΡΟΖΗΣ

Πετυχαίνοντας 3 γκολ στο πρώτο ημίχρονο και δυο στην επανάληψη ο Απόλλωνας Δοκιμίου επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, και νίκησε με 5-1 τον Όμηρο Νεοχωρίου

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

2΄Δυνατό σουτ του Αγγέλη η μπάλα ελάχιστα άουτ

13΄ ΓΚΟΛ 1-0 ο Α. Κορομηλάς με απευθείας εκτέλεση φάουλ στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνία του Καρατζογιάννη ανοίγοντα το σκορ για τους γηπεδούχους

20΄ Σούτ του Α. Κορομηλά, μπλοκάρει την μπάλα ο Καρατζογιάννης

21΄ ΓΚΟΛ 2-0 Ατομική προσπάθεια του Α. Κορομηλά, και παράλληλη σέντρα στην εστία του Καρατζογιάννη, η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε στα δίχτυα.

22΄ Ατομική προσπάθεια του Ξάνθη ο Δαράβαλης απομακρύνει τον κίνδυνο για την εστία του

28΄Ο Τρικαλινός σε καλή θέση μέσα στην περιοχή με τον Δαράβαλη με διπλή προσπάθεια να απομακρύνει σε κόρνερ

36΄Και πάλι ο Τρικαλινός απέναντι στον Δαράβαλη, με τον τερματοφύλακα του Απόλλωνα να απομακρύνει την μπάλα

37΄ ΓΚΟΛ 3-0 Ατομική προσπάθεια του Α. Κορομηλά, δίνει έτοιμο γκολ στον Αγγέλη ο οποίος από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

38΄Μακρινό σουτ του Κρανιά, απομακρύνει την μπάλα ο Δαράβαλης

44΄Σε καλή θέση ο Κρανιάς, ο Δαράβαλης και πάλι δηλώνει παρών

49΄Σουτ του Α. Κορομηλά, η μπάλα μετά από κόντρες καταλήγει στον Νούλα, ο οποίος με κεφαλιά στέλνει την μπάλα προς την εστία, με τον Κόκκαλη να απομακρύνει την μπάλα πριν καταλήξει στα δίχτυα

55΄Σουτ του Α. Κορομηλά, ο Καρατζογιάννης απομακρύνει σε κόρνερ

64΄ΓΚΟΛ 4-0 Ο Νούλας με μακρινό σουτ πετυχαίνει το τέταρτο γκολ του Απόλλωνα

69΄ΓΚΟΛ 5-0 Σέντρα του Γεωργιάδη από τα δεξιά ο Ε. Καλοκαίρης στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

72΄Ο Καλοκαίρης προσπαθεί να περάσει την μπάλα πάνω από τον Καρατζογιάννη, απομακρύνει ο τερματοφύλακας του Ομήρου

78΄ΓΚΟΛ 5-1 Ο Γιαβρούτας μέσα στην περιοχή απέφυγε και τον τερματοφύλακα του Απόλλωνα, και παρά την προσπάθεια του Μακρή η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα

86΄Σέντρα Β. Μακρή, κεφαλιά του Α. Κορομηλά, απομακρύνει ο Καρατζογιάννη.

Διαιτητής : Καζανάς

Βοηθοί : Βλαχοδήμος, Ζαχαράτος