Ο Παναιτωλικός πήρε μεγάλη νίκη στην έδρα του Πανσερραϊκού, στο πρωτάθλημα της Super League U15!

Ο Παναιτωλικός κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-1 επί του Πανσερραϊκού, για την 7η αγωνιστική της Super League U15.

Η ομάδα του Αγρινίου βρήκε δίχτυα μόλις στο 8ο λεπτό με τον Θεοχάρη, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Σταμάτης έδωσε “αέρα” δυο τερμάτων στην ομάδα του.

Το τρίτο γκολ για τον Παναιτωλικό ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Βασιλείου και συγκεκριμένα στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης

Βέβαια οι “κόκκινοι” αντέδρασαν, κυκλοφόρησαν την μπάλα, βγήκαν στην επίθεση, κατάφεραν να μειώσουν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βασιλάκου στο 60΄, έχασαν μία τεράστια ευκαιρία με τον Μπαντή για να μπούνε ακόμη πιο δυνατά στο ματς και έτρεξαν και πάλεψαν μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Συνθέσεις των ομάδων

Πανσερραϊκός: Γιώγας, Γκουντενούδης(70΄ Σαρακατσάνης), Βασιλάκος, Κουκούτσης, Καμήλαλης, Μπαντής, Kωνσταντινίδης(65΄ Πέτσας), Φούρλιος, Ιακάρης(70΄ Σιώπης), Γιαννούλης(50΄ Κίρδας), Σαββίδης.

Παναιτωλικός: Τριανταφύλλου, Σαλάππας, Φωλιάς, Γρατσάνης, Σταμάτης, Ασημακούλας, Τσαπραΐλης (65′ Τέλιος), Γκορόγιας, Θεοχάρης (76′ Μπιτσικωκος), Βασιλείου, Χασάνης (80′ Λαγάκης).