Με γκολ του Νάκου στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο ΑΟ Ρηγανά έφυγε με το «τρίποντο» από το ΔΑΚ Αγρινίου σε αγώνα που έγινε την Κυριακή το μεσημέρι για το πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας (2ος όμιλος)

Ήταν ένα πολύ καλό ματς μεταξύ δυο ομάδων που έχουν στόχο το κάτι παραπάνω στο φετινό πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας. Τελικά ο ΑΟ Ρηγανά πήρε την νίκη 3-2 απέναντι στον Αστέρα Καμαρούλας και έκλεισε με το καλύτερο δυνατό τρόπο το 2022.

Από την άλλη μεριά ο Αστέρας Καμαρούλας, αν και βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ κατόρθωσε έφερε το ματς στα «ισα» , είχε ευκαιρίες ακόμη και για την νίκη, σουτ στο δοκάρι από τον Κουκουγιάννη, ωστόσο δεν κατάφερε να πετύχει και τρίτο γκολ , και συνάμα λύγισε στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Μετά τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής ο ΑΟ Ρηγανά παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 19 βαθμούς, ενώ ο Αστέρας Καμαρούλας έχει 8 βαθμούς.

Όσο αφορά την εικόνα του αγώνα σε ένα ανοιχτό ματς με πολλές φάσεις εκατέρωθεν ο ΑΟ Ρηγανά πήρε το προβάδισμα με τον Μικρόπουλο (0-1) σκορ πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Ζαρέντης ισοφάρισε άμεσα, αλλά ο Μούτσα έξι λεπτά αργότερα έδωσε και πάλι το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Ο Ζαρέντης και πάλι με απευθείας εκτέλεση κόρνερ ισοφάρισε, αλλά η χρυσή αλλαγή του Κώστα Βαγενά, ο Μπάμπης Νάκος στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης έδωσε το τρίποντο στον ΑΟ Ρηγανά.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης:

3′ σουτ του Γρίβα αρκετά πάνω απ το δοκάρι

8′ σέντρα του Αριστόπουλου από τα δεξιά κεφαλιά του Μπούρου άουτ

12′ νέα σέντρα του Μπούρου από τα δεξιά κεφαλιά του Μούτσα στο πρώτο δοκάρι λίγο άουτ

14′ σουτ του Σαγάνη έξω από την περιοχή πάνω απ το δοκάρι

20′ συρτό σουτ του Ζαρέντη από καλή θέση αρκετά άουτ

21′ μεγάλη ευκαιρία σε σουτ του Ντζιμάνη από το ύψος της μικρής περιοχής ελάχιστα άουτ απ το δεξί δοκάρι

33′ ΓΚΟΛ γρήγορη εκτέλεση φάουλ του Ντίνου στον Μικρόπουλο, θα παίξει το ενα-δυο με τον Μουτσα, θα βρεθεί τετ α τετ και θα πλασάρει σωστά για το 0-1

38′ σουτ του Μπούρου από θέση μέσα δεξιά λίγο άουτ απ το αριστερό δοκάρι

48′ ΓΚΟΛ σουτ του Ζαρέντη έξω από την περιοχή, στα δίχτυα του Κοσμά 1-1

56′ ΓΚΟΛ ωραία συνεργασία Ντζιμάνη-Ζαπαντιωτη-Μούτσα, ο τελευταίος θα βγει τετ α τετ και με σουτ θα κάνει το 1-2

58′ σέντρα του Μικρόπουλου από τα αριστερά κεφαλιά του Ζαπαντιωτη λίγο άουτ

64′ σουτ του Μικρόπουλου άουτ

74′ σουτ του Ζαρέντη θα αποκρούσει ο Κοσμάς σε κόρνερ

75′ ΓΚΟΛ απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Ζαρέντη στα δίχτυα 2-2

76′ τετ α τετ του Φραγκούλη θα σουτάρει και θα αποκρούσει ο Πελέκης σωτήρια

81′ σουτ του Κουκουγιάννη στο οριζόντιο δοκάρι

88′ σουτ του Πετρονικολού πάνω απ το οριζόντιο δοκάρι

89′ σουτ του Ζαρέντη άουτ

93′ ΓΚΟΛ ασίστ του Μικρόπουλου στον Νάκο σουτ του τελευταίου στα δίχτυα 2-3

Διαιτητής : Προβίδας

Βοηθοί : Ροκοπάνος, Καζανάς

Αστέρας Καμαρούλας (Παναγιώτης Βραχωρίτης)

Πελέκης, Αριστόπουλος, Ζαμπάρας (77΄Γεροχρήστος), Γιώτης, Προβίδας, Παναγιωτόπουλος, Σαμψώνας (65΄ Ξηροκώστας), Ζαρέντης (85΄Καπέλης), Μήκας (65΄Πετρονικολός), Γρίβας (85΄Σώζος) Κουκογιάννης