Ματσάρα στον Άγιο Κωνσταντίνο με ανατροπή στην ανατροπή για τον Διγενή Νεοχωρίου και 3-2 τελικό σκορ υπέρ των φιλοξενούμενων κόντρα στον Παναγρινιακό που γύρισε το ματς μεν, αλλά δεν κατάφερε να πάρει το παραμικρό.

Ο Διγενής Νεοχωρίου άνοιξε το σκορ στο 2΄, αλλά στην συνέχεια οι Αγρινιώτες πέτυχαν δυο γκολ με Τσιούνη και Καντάνη (2-1) σκορ πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι πλήρωσαν με το ίδιο νόμισμα τους γηπεδούχους και με δύο γκολ σε εννέα λεπτά γύρισαν ξανά τούμπα το ματς και πήραν την νίκη.

Ανατροπή…. και στον πάγκο του Παναγρινιακού με τον Βασίλη Ξανθόπουλο να δηλώνει παραίτηση και την διοίκηση του συλλόγου να βρίσκεται σε αναζήτηση προπονητή..

ΡΕΠΟΡΤΑΖ : ΤΑΣΟΣ ΚΟΡΟΖΗΣ

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

2΄ΓΚΟΛ 0-1 Κόρνερ από τα δεξιά του Μαλάκου, άστοχη έξοδο του Μπαλάφα, και από κοντά ο Παναγιώτου με πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

9΄Πέναλτι για τον Παναγρινιακό, μετά από σέντρα του Τσοπανά, και ανατροπή του Καντάνη από τον Μπασάκιο. Εύστοχη εκτέλεση από τον Τσιούνη και 1-1

26΄Σουτ Καντάνη έξω από την περιοχή μπλοκάρει την μπάλα ο Κωτσόπουλος

29΄ΓΚΟΛ 2-1 Σέντρα του Γκόλια, γύρισμα του Τσιούνη προς την εστία του Διγενλη , και ο Καντάνης με κεφαλιά δίνει προβάδισμα στην ομάδα του Παναγρινιακού.

47΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναγρινιακό, με τον Καντάνη ο οποίος από κοντινή απόσταση με σουτ στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ…

49΄ΓΚΟΛ 2-2 Ατομική προσπάθεια του Χατζηχαραλάμπους, κάθετη μπαλιά στον Βασιλείου, ο οποίος αποφεύγει τον Μπαλάφα, και με σουτ ισοφαρίζει..

58΄ΓΚΟΛ 2-3 με μακρινό σουτ του Γόρδιου, στέλνει την μπάλα στην δεξιά γωνία του Μπαλάφα