Με γκολ που πέτυχε ο Τζουλιάνο Μούτσα δέκα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα ο ΑΟ Ρηγανά νίκησε την Δάφνη Μεγάλης Χώρας με 2-1 και ξεκίνησε με το δεξί το 2023.

Η ομάδα του Κώστα Βαγενά, ήταν καλύτερη και πήρε δίκαια τους 3 βαθμούς της νίκης, απέναντι στην Δάφνη Μεγάλης Χώρας που αγωνίσθηκε πολύ καλά απέναντι στον πρωτοπόρο της βαθμολογίας,  με σωστή αμυντική τακτική και αρκετά επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις.

Οι φιλοξενούμενοι αν και δέχθηκαν γκολ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, κατόρθωσαν στην επανάληψη έφεραν το ματς στα «ίσα», αλλά λύγισαν στο τέλος από την εμπειρία των γηπεδούχων σε κρίσιμα και καθοριστικά σημεία της αναμέτρησης

Μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας ο ΑΟ Ρηγανά με 22 βαθμούς, στους 9 παραμένει η Δάφνη Μεγάλης Χώρας.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

2′ σουτ του Μικρόπουλου απ την μικρή περιοχή θα αποκρούσει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Πεσλής

17′ εκτέλεση κόρνερ του Τύμπα σουτ του Ντζιμάνη λίγο άουτ

44′ τετ α τετ του Τύμπα θα πλασάρει λίγο άουτ

45′ ΓΚΟΛ ωραία ενέργεια από τα δεξιά του Μπούρου θα σεντράρει στην περιοχή, κεφαλιά του Μικρόπουλου θα αποκρούσει ο Πεσλής, νέο σουτ του Μικρόπουλου στα δίχτυα 1-0

51′ ευκαιρία για την Δάφνη με τον Τασολάμπρο να μην καταφέρνει να πλασάρει μετά από σέντρα του Μούχα

55′ εκτέλεση φάουλ του Ντζιμάνη σουτ του Σαγάνη άουτ

59′ ΓΚΟΛ τετ α τετ του Μολώνη Δ. θα πλασάρει στα δίχτυα 1-1

75′ σουτ του Σαγάνα από πλάγια αριστερά λίγο άουτ

80′ ΓΚΟΛ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μούτσα στα δίχτυα 2-1

86′ κόρνερ του Μικρόπουλου κεφαλιά του Σαγάνη απ την μικρή περιοχή, άουτ

Διαιτητής : Καζανάς

Βοηθοί : Μπουκουβάλας, Κασβίκης