Ο ΑΟ Ελαιοφύτου με γκολ στο 90΄ από τον Τάτση νίκησε εκτός έδρας με 3-2 τον Αχελώο Νεοχωρίου, και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα για την συνέχεια του πρωταθλήματος της Γ΄κατηγορίας.

Η ομάδα του Λάμπρου Καρδαρά προηγήθηκε στο 8΄ με τον Κοκοσούλα, σκορ το οποίο παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στη επανάληψη οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 56΄με τον Καλύβα. Ο ΑΟ Ελαιοφύτου πήρε και πάλι προβάδισμα στο 58΄με τον Γκορόγια, αλλά δέκα λεπτά αργότερα ο Αχελώος έφερε το ματς στα ίσα με σκόρερ τον Κουτρουλια. Το τελικό 2-3 διαμορφώθηκε στο 90΄με τον Τάτση.

Διαιτητής : Βλάχος

Βοηθοί : Πατρόπουλος, Ροδάτος

Αχελώος Νεοχωρίου: ( Γιώργος Ασπρογέρακας)

Βαλασωτήρης Γ., Ζωγράφος, Παπαγεωργίου, Κατσούλας Δ. (70΄Σάρρας), Πλακίδας (75΄Σερακιώτης), Διονάτος, Κότσαλος, Κουτρουλιας, Καλύβας, Λιάτσος, Βαλασωτήρης Π.