Οι δυο ομάδες έδωσαν… ρεσιτάλ και πήραν μια “χ”ορταστική ισοπαλία, στην σημερινή αναμέτρηση.

Παναιτωλικός και ΠΑΣ Γιάννινα έμειναν στο 2-2, παίρνοντας από έναν βαθμό, για την 19η αγωνιστική της Super League U19.

Η ομάδα των Ιωαννίνων πήρε γρήγορα προβάδισμα με τον Μουστάκα, όπου πήρε τη μπάλα στο 3ο λεπτό και με διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ.

Οι δυο ομάδες είχαν ευκαιρίες για ένα γκολ, αλλά ο Παναιτωλικός έφτασε στην ισοφάριση στο 30ο λεπτό με τον Μορφάκη.

Οι Γιαννιώτες έφτασαν στο δεύτερο γκολ, στο 55ο λεπτό με εκτέλεση φάουλ και κεφαλιά του Γιαλεδάκη, ωστόσο ο Παναιτωλικός ισοφάρισε ξανά, έξι λεπτά αργότερα με τον Νικολάου, με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ.

Συνθέσεις των ομάδων

Παναιτωλικός: Ραγιάς, Λαζαρίδης, Ζαβέρδας, Αναστασόπουλος, Σκούρτης, Ράδος, Νικολάου, Κουντούρης, Καβαλάρης, Γκόλιας, Μορφακης

ΠΑΣ Γιάννινα: Βρακάς, Γερονικολός, Ναούμης, Καφενζής, Γιαλεδάκης, Τσίρης, Φερεντίνος (92’ Νταφούλης), Λώλης, Μουστάκας (85’ Πήλιος), Κύρκος, Πάνος (46’ Βλέτσας)