Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας παραμένει η ΑΕ Αλυζίας μετά την εκτός έδρας νίκη επί του Αχελώου Νεοχωρίου με 3-0.

Οι νικητές αν και βρέθηκαν στο γήπεδο με μόλις 14 ποδοσφαιριστές (υπήρξαν αρκετές απουσίες), εντούτοις πήραν γρήγορο προβάδισμα στο σκορ, και δεν άφησαν τον αντίπαλο να διεκδικήσει θετικό αποτέλεσμα.

Μόλις στο 9΄ο Ταμπάκης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι άνοιξε το σκορ για την ΑΕ Αλυζίας. Δέκα λεπτά αργότερα σε καλή θέση ο Αποστολάκης αστοχεί, ενώ στο 25΄σέντρα του Αποστολάκη ο Ταμπάκης με κεφαλιά στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ.

Το δεύτερο γκολ της ΑΕ Αλυζίας πέτυχε στο 30΄ με σουτ ο Κεραμίδας, μετά από σέντρα του Ταμπάκη, ενώ πέντε λεπτά αργότερα δυνατό σουτ του Ταμπάκη η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι των γηπεδούχων

Η πρώτη ευκαιρία για τους γηπεδούχους σημειώθηκε στο 41΄ μετά από σέντρα του καλύβα, ο Κουμπαρούλης με σουτ αναγκάζει τον Γιαννείο να κάνει την απόκρουση του αγώνα και να παραμεινει το 0-2 σκορ πρώτου ημιχρόνου

Οι γηπεδούχοι ξεκινησαν δυνατά και στη επανάληψη (46΄) όταν ο Καλύβας με ατομική ενέργεια και σουτ προσπάθησε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα αλλά ο Γιαννείος δήλωσε και πάλι παρών.

Στο 55΄ σέντρα του Παπανικόλα, και σουτ του Ταμπάκη απομακρύνει την μπάλα ο Κατσουλας, και έξι λεπτά αργότερα ο Ταμπάκης από καλή θέση σουτάρει άουτ. Νέα ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους στο 67΄ μετά από σέντρα του Κεραμίδα, και σουτ του Οικονόμου έφυγε άουτ

Το τελικο 0-3 διαμορφώθηκε στο 80΄ μετά από παράλληλη σέντρα του Ταμπάκη από καλή θέση ο Β. Δρακάς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Με ανακοίνωση που εξέδωσε η ΑΕ Αλυζίας ευχαριστεί την γηπεδούχο ομάδα για την φιλοξενία της και την ευγενή άμιλα που έδειξε για πρόβλημα που δημιουργηθηκε στην ομαδα μας πριν τον αγωνα.Η προσπάθεια της ομάδας μας συνεχίζεται με αλλον ενα αγώνα εκτός έδρας με τον ΑΟ Ελαιοφύτου, καταλήγει η ανακοίνωση του συλλόγου.

Διαιτητής : Κακατσίδης

Βοηθοί : Κοκμοτός, Κεφαλής

Αχελώος Νεοχωρίου (Γιώργος Ασπρογέρακας)

Βαλασωτήρης Γ., Παπαγεωργίου (30΄Τσικνιάς), Κατσούλας (77΄Βαλασωτήρης Π), Ζωγράφος (63΄Ρόμπολας), Σερακιώτης (77΄Τσικνιάς Ε), Κότσαλος, Λιάτσος, Κουτρουλης (63΄Μαρρα), Κουμπαρούλης, Διονάτος, Καλύβας