Ο ΑΟ Ρηγανά μοιάζει να μην έχει αντίπαλο στο φετινό πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας (2ος όμιλος). Η ομάδα του Κώστα Βαγενά νίκησε εύκολα το Σάββατο, και το Άρωμα Βαρετάδας με 5-2 , και έφτασε τις 13 νίκες σε 14 ματς.

Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο από το ξεκίνημα του αγώνα και πήραν εύκολα τους 3 βαθμούς της νίκης, πετυχαίνοντας  τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, και ένα στην επανάληψη. Προσπάθησαν οι φιλοξενούμενοι για θετικό αποτέλεσμα, αν και βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ, ισοφάρισαν, αλλά στην συνέχεια λύγισαν σε κρίσιμα σημεία της αναμέτρησης.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης:

3′ ευκαιρία για τη Βαρετάδα με τον Σαφακα να πλασάρει απ την μικρή περιοχή και να αποκρούει ο Καψιώχας
8′ ΓΚΟΛ ωραία ενέργεια του Κούση και σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή 1-0
12′ ΓΚΟΛ σέντρα του Φίλου από δεξιά η μπάλα θα κοντράρει σε παίκτη του Ρηγανά και θα βγει στο δεύτερο δοκάρι στον Μπιστιντζάνο, ο οποίος με σουτ θα κάνει το 1-1
24′ ΓΚΟΛ πάσα στην πλάτη της άμυνας από τον Αριστόπουλο στον Μικρόπουλο ο οποίος θα πλασάρει απο θέση τετ α τετ και θα κάνει το 2-1
25′ σουτ του Αριστόπουλου στο οριζόντιο δοκάρι
27′ πλασε του Σαφακα από καλή θέση θα απομακρύνουν οι αμυντικοί
30′ ΓΚΟΛ σουτ του Σαγάνη στα δίχτυα 3-1
33′ ΓΚΟΛ σέντρα του Αριστόπουλου από τα δεξιά προβολή του Κούση στα δίχτυα 4-1
46′ ΓΚΟΛ λάθος στην άμυνα του Ρηγανά σουτ του Σαφακα στα δίχτυα 4-2
48′ σουτ του Καραχάλιου αουτ
60′ σουτ του Καβαλλάρη λίγο άουτ απ το αριστερό δοκάρι του Καψιώχα
90′ ΓΚΟΛ πέναλτι σε χέρι αμυντικού της Βαρετάδας. Θα εκτελέσει ο Σαγάνας και θα κανει το 5-2

Διαιτητής : Τάκος

Βοηθοί : Ροδάτος, Κουτρομάνος

ΑΟ Ρηγανά : (Κώστας Βαγενάς)

Καψιώχας, Μπούρος, Σαγάνας Γ., Νταλαπέρας (46΄Κωστής), Σαγάνης Κ., Σαμψώνας (46΄Ντζιμάνης), Αριστόπουλος, Ντίνος (46΄Νάκος), Τύμπας (59΄Βλαχογιάννης), Κούσης, Μικρόπουλος