Πετυχαίνοντας από δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο η γυναικεία ομάδα του Παναιτωλικού (σε αγώνα που έγινε στο Εμιλέον), νίκησε με 4-0 την Δόξα Πηγαδακίων Β΄.

Ήταν η 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής.

Η γυναικεία ομάδα του Παναιτωλικού εκμεταλεύτηκε το γεγονός ότι η Δόξα Πηγαδακίου Β΄, ήρθε στο Αγρίνιο με μόλις 10 ποδοσφαιρίστριες, είχε την κατοχή της μπάλας, δημιούργησε ευκαιρίες και πήρε μια εύκολη νίκη.

Στο 25΄με κοντινό πλασέ η Σιαπλαούρα άνοιξε το σκορ για τον Παναιτωλικό, και πέντε λεπτά αργότερα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι η Σαμψώνα διπλασίασε τα γκολ για την ομάδα της.

Η Σιαπλαούρα στο 75΄και η Μόσιου στο 77΄διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα (4-0)

Διαιτητής: Μπακόπουλος (Αχαΐας).

Βοηθοί : Χριστόπουλος, Κυριακοπούλου (Αχαΐας).