Μετά από μία εντυπωσιακή αναμέτρηση με πλούσιο θέαμα, ο ΑΟ Ρηγανά ήρθε ισόπαλος  3-3 με την Δάφνη Μεγάλης Χώρας. Ο αγώνας έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου στο «ξερό» γήπεδο της Μεγάλης Χώρας. Φωτογραφία από την αναμέτρηση των δυο ομάδων στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το ξεκίνημα της αναμέτρησης (2-0), εντούτοις έκαναν την ανατροπή (2-3), αλλά τελικά οι γηπεδούχοι λίγο πριν το φινάλε , έφεραν το ματς στα ίσα.

Ο πρωταθλητής ΑΟ Ρηγανά μετά και την 17η αγωνιστική έφτασε τους 47 βαθμούς, ενώ η Δάφνη Μεγάλης Χώρας έχει 23 βαθμούς.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης:

7′ ΓΚΟΛ  1-0 εκτέλεση φάουλ του Μολώνη από το κέντρο, η μπάλα θα σκάσει στην περιοχή θα ξεγελάσει τον τερματοφύλακα και θα καταλήξει στα δίχτυα 1-0

10′ εκτέλεση φάουλ του Τασολάμπρου προβολή του Νταλακούρα αρκετά άουτ

12′ σουτ του Κουση λίγο αουτ

13′ νέο σουτ του Μικρόπουλου μετά από συνεργασία με τον Τύμπα, λίγο άουτ

30′ ωραία ενέργεια του Τασολάμπρου θα πλασάρει και θα μπλοκάρει ο Καψιόχας

32′ ΓΚΟΛ 2-0 πλασέ του Φυτόπουλου μετά από κόντρες στην περιοχή του Ρηγανά, στα δίχτυα 2-0

37′ ΓΚΟΛ  2-1 ωραία συνεργασία του Κούση με τον Μικρόπουλο, θα πλασάρει ο Κούσης και θα κάνει το 2-1

43′ σέντρα του Μπούρου από τα δεξιά πλασε του Κούση στα χέρια του Γώγου

46′ ευκαιρία με τον Κούση να πλασαρει άουτ από ευνοϊκή θέση

53′ πλασέ του Τασολάμπρου θα αποκρούσει σε κόρνερ ο Καψιόχας

57′ σουτ του Σαμψώνα λίγο άουτ απ το οριζόντιο δοκάρι

61′ ΓΚΟΛ  2-2 ωραία ενέργεια απ τα αριστερά του Καραχάλιου θα σουτάρει θα αποκρούσει ο Γώγος και στην επαναφορά θα κάνει το 2-2 ο Τύμπας

65′ ΓΚΟΛ 2-3 σέντρα στην περιοχή από τον Μπούρο αναποδογυριστό σουτ του Μικρόπουλου 2-3

75′ ΓΚΟΛ  3-3 σέντρα του Τσιακμάκη κεφαλιά του Μολώνη στα δίχτυα 3-3

90′ μεγάλη ευκαιρία με σουτ του Τύμπα να περνάει ξυστά άουτ από το αριστερό δοκάρι

Διαιτητής : Καζανάς

Βοηθοί : Κουτρομάνος, Ροδάτος