Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να βρει τα γκολ και να φύγει από την έδρα του Παναιτωλικού

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει τη νίκη στο Αγρίνιο, επικρατώντας με 4-2 του Παναιτωλικού, για την 14η αγωνιστική της Super League U19

Νωρίς άνοιξε το σκορ ο ΠΑΟΚ, στο 8′, με το σουτ του Καλόγηρου. Ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι στο 18′ με τον Καβαλλάρη, ενώ ο Σμυρλής, ένα λεπτό μετά, σούταρε έξω από την περιοχή για το 1-2.

Ο ΠΑΟΚ έφτασε σε τρίτο τέρμα με τον Κούπενο στο 58ο λεπτό, με τον Ρουμιάντσεβ να σημειώνει το 1-4 στο 85ο λεπτό.

Αυτό που κατάφερε ο Παναιτωλικός ήταν να μειώσει στο 89ο λεπτό με τον Νικολάου, έχοντας μια καλή εικόνα στο παιχνίδι.

Συνθέσεις των ομάδων

Παναιτωλικός: Ραγιάς, Σκούρτης, Λιάβας, Τζαβέρδας, Αναστασόπουλος, Λαζαρίδης, Κουντούρης, Νικολάου, Καβαλλάρης, Μπαρλαγιάννης, Μορφάκης

Αλλαγές: Ταράσης, Παχής, Μαυρόπουλος, Γεωργαλής

ΠΑΟΚ: Νικολακούλης, Καστίδης (46′ Κούπενος), Σελιμάι (46′ Δεληγιάννης), Ζίλο, Πασαχίδης, Σνάουτσνερ, Σμυρλής, Ρούμιαντσεβ, Χατσίδης (70′ Γκιτέρσος), Καλόγηρος (55′ Τσίκος), Κουλούρης (46′ Αθανασίου).