Η ΑΕ Μεσολογγίου το ήθελε και το πήρε, ο Άρης Λεπενούς απλά ήταν στο γήπεδο.

Η ΑΕ Μεσολογγίου λοιπόν πέρασε σαν σίφουνας από το ΔΑΚ Αγρινίου που χρησιμοποιεί ως έδρα ο Άρης Λεπενούς (0-4), και συνεχίζει την πορεία της για την πρώτη θέση της βαθμολογίας που οδηγεί στα μπαράζ ανόδου για την Γ΄Εθνική.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά, πήραν προβάδισμα στο 12΄ με τον Πιστιόλη. Στο 38΄ο Κράνης μετά από σέντρα του Χαλαζιά διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. 0-2 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Πιστιόλης στο 59΄και ο Αθανασόπουλος στο 86΄διαμόρφωσαν το τελικό 0-4.

Διαιτητής : Ζυγάς

Βοηθοί : Τάκος, Βλαχοδήμος

Άρης Λεπενούς (Τάσος Σπαής, Μόρις Τσίβιτς)

Γεωργίου (46΄Μήλιος), Πιστιώλης Θ., Μουρτζιάπης Π.(73΄Κοσμάς Π.), Φλούδας, Βαμβακάς Χ., Θώδης Σ., Βασιλάρης, Τζαμαλής Ε., Τζαμαλής Π., Κοσμάς Χ., Πετανίτης(46΄Δήμος)