Ο Παναιτωλικός βρήκε τα γκολ και επικράτησε του Ατρομήτου με 2-0, για την 16η αγωνιστική της Super League U19.

Η ομάδα του Γιώργου Ταράση μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ με τον Μπαρλαγιάννη στο 5ο λεπτό.

Ο Παναιτωλικός, μετά το 25ο λεπτό, ισορρόπησε το παιχνίδι και είχε καλές στιγμές για να ισοφαρίσει, με μεγαλύτερη το δοκάρι του Τσαντίλα.

Στο δέυτερο ημίχρονο η ομάδα του Πέτρου Κοντοβράκη είχε την κατοχή, αλλά έλειψε το τελείωμα και ο Παναιτωλικός το εκμεταλλεύτηκε σκοράροντας δευτερο γκολ με τον Παχή, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι

Συνθέσεις των ομάδων

Παναιτωλικός: Μάντης, Ζαβέρδας, Λαζαρίδης, Κουνάβας, Σκούρτης, Ράδος, Κοντούρης, Νικολάου, Καβαλλάρης, Μπαρλαγιάννης, Μορφάκης

Αλλαγές: Παχής, Γεωργαλής, Λέσι, Μάνος, Τρομπούκης

Ατρόμητος: Σαρακινλής, Σταματούλας, Κορομηλάς, Λιόλιος, Γκίνι, Αμπαρτζίδης, Βαμβακούσης, Πιζάνιας, Μπουρνέλης, Τσαντίλας

Αλλαγές: Σκλάβος, Λέντζας, Μπέκος, Τσαγγάρης, Δέδε