Ο Παναιτωλικός έκανε μια καλή εμφάνιση και πήρε τη νίκη επί του ΟΦΗ.

Ο Παναιτωλικός κατάφερε να επικρατήσει με 3-2 του ΟΦΗ, στην τελευταία αγωνιστική της Super League U19.

Η ομάδα του Αγρινίου άνοιξε το σκορ στο 31ο λεπτό με τον Μορφάκη, ενώ η ισοφάριση για τον ΟΦΗ ήρθε με αυτογκολ στο 56ο λεπτό.

Ο ΟΦΗ έχασε την ευκαιρία να πάρει προβάδισμα στο σκορ στο 60ο λεπτό, με τον Πιστικό να κάνει το σουτ και τους αμυντικούς του Παναιτωλικού να διώχνουν πάνω στην γραμμή τέρματος.

Ο Καβαλλάρης έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του στο 69ο λεπτό, ωστόσο ο ίδιος πέτυχε και το 3-1 στο 89′.

Το τελικό 3-2 ήρθε στις καθυστερήσεις για τον ΟΦΗ με τον Μακράκη, με το τελικό σφύριγμα να μην αλλάζει το αποτέλεσμα.

Συνθέσεις των ομάδων

Παναιτωλικός: Ραγιάς, Ζαβέρδας, Μάνος, Κουνάβας (75′ Γεωργαλης), Μπαρλαγιάννης (46′ Σκούρτης), Κοντούρης, Νικολάου, Παχής, Καβαλλάρης (85′ Λέσι), Ταράσης (75 Τσουμάνης), Μορφάκης (55′ Ράδος)

ΟΦΗ: Καλαφάτης, Σαλούστρος, Σημαντηράκης (70′ Γανόπουλος), Ρολάκης, Καρανδινός, Ζαχαριουδάκης, Αδαμάκης 46′ Πιστικός), Αποστολάκης, Θεοδοσουλάκης (70′ Μακράκης), Φαϊτάκης, Φανουράκης (46′ Fallatah)