Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Πρωταθλητριών των ΕΠΣ για την άνοδο στη Γ’ Εθνική, η ΑΕ Μεσολογγίου γνώρισε εντός έδρας ήττα με 3-0 από την Αναγέννηση Άρτας.

Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι σε διάστημα οκτώ λεπτών πέτυχαν 3 γκολ και πήραν τους 3 βαθμούς της νίκης. Στο 65΄ η Αναγέννηση Άρτας με σκόρερ τον Μουσιωτίτσα άνοιξε το σκορ. Πέντε λεπτά αργότερα ο Σιδηρόπουλος διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα της Άρτας, για να διαμορφώσει το τελικό 0-3 στο 73΄ο Χρηστογιάννης.

Επόμενο ματς για την ΑΕ Μεσολογγίου την Τετάρτη 17 Μαϊου εκτός έδρας με τον Άρη Φιλιατών

Διαιτητής: Μαργαρίτης (Κέρκυρας)

Βοηθοί: Μιχαλάς (Κέρκυρας) – Σατκλίφ (Κέρκυρας)