Έξι γκολ και κανένας νικητής ήταν το αποτέλεσμα της φιλικής αναμέτρησης μεταξύ Άρη Λεπενούς και Απόλλωνα Δοκιμίου, ματς το οποίο έγινε στο ανακαινισμένο γήπεδο της Λεπενούς.

Οι γηπεδούχοι είδαν τον Απόλλωνα να ανατρέπει το εις βάρος του 2-0, ενώ ο Τσιούνης στο φινάλε διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Ο Άρης Λεπενούς ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση, και με δυο γκολ του Πάνου Τσιούνη προηγήθηκε 2-0 . Με απευθείας εκτέλεση κόρνερ ο Σπύρος Νούλας μείωσε σε 2-1, σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Στη επανάληψη ο Θανάσης Σταμάτης για τον Απόλλωνα ισοφάρισε σε 2-2, και ο 15χρονος Τάσος Ρούγκας έδωσε προβάδισμα στον Απόλλωνα (2-3). Το τελικό 3-3 διαμόρφωσε ο Πάνος Τσιούνης στο φινάλε της αναμέτρησης. Ήταν το πρώτο ματς που έγινε στο  ανακαινισμένο γήπεδο της Λεπενούς.

Η διοίκηση του Απόλλωνα Δοκιμίου ευχαριστεί θερμά τους ανθρώπους του Άρη Λεπενούς για την φιλοξενία, και την «τιμή» που έκαναν στον σύλλογο ώστε  να βρεθούν στον πρώτο αγώνα στο ανακαινισμένο γήπεδο της Λεπενούς.