Ο ΑΟ Ρηγανά επικράτησε με 3-2 της ΑΕ Αγίου Δημητρίου σε φιλικό προπονητικού χαρακτήρα που έγινε το Σάββατο στο ανακαινισμένο γήπεδο του ΑΟ Ρηγανά.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 10΄με κοντινό πλασέ του Λιάρου, για να ισοφαρίσει στο 20΄ ο Σέρχιο Μούτσα για τον ΑΟ Ρηγανά (1-1 σκορ πρώτου ημιχρόνου).

Στην επανάληψη (52΄),ο Τζουλιάνο Μούτσα με απευθείας εκτέλεση φάουλ έδωσε προβάδισμα στον ΑΟ Ρηγανά, και ένα λεπτό αργότερα, μετά από μπαλιά του Τύμπα, ο Αριστόπουλος πέτυχε το τρίτο γκολ του ΑΟ Ρηγανά. Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε στο 72΄ο Σ. Κοκώνης, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής είχε σουτ στο δοκάρι δυο λεπτά αργότερα.

Οι δυο προπονητές (Άγγελος Πανέτας- Βασίλης Παπαθανασίου), χρησιμοποίησαν όλους τους παίχτες που είχαν στην διάθεσή τους και έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα είκοσι ημέρες πριν την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεων.