Ισόπαλη με 2-2 έληξε η φιλική αναμέτρηση της ΑΕ Αγίου Δημητρίου με την Κ17 του Παναιτωλικού, σε ματς που έγινε το απόγευμα της Τετάρτης στο Εμιλέον, με τα τέσσερα γκολ να σημειώνονται στο β΄ημίχρονο.
Η Κ17 του Παναιτωλικού άνοιξε το σκορ με το γκολ του Πιστικού στο 61ο λεπτό. Η  ΑΕ Αγίου Δημητρίου ισοφάρισε ένα λεπτό αργότερα στο 62′ με γκολ του Σπύρου Κοκκώνη με κεφαλιά, έπειτα απο φάουλ του Αλπέντζου.
Στο 70ο λεπτό η Ένωση ανέτρεψε το σκορ με κεφαλιά του Βαγγέλη Κοκκώνη μετά από φάουλ του Κωστόπουλου αυτή τη φορά για το 1-2.Ο Παναιτωλικός διαμόρφωσε το τελικό 2-2 με γκολ στο φινάλε της αναμέτρησης.
Με ανακοίνωση της η ΑΕ Αγίου Δημητρίου  καλή επιτυχία στην Κ17 του Παναιτωλικού στο ερχόμενο ματς του Σαββάτου με την αντίστοιχη του Ατρομήτου για το πρωτάθλημα υποδομής (Κ17) και φυσικά καλή πορεία στο πρωτάθλημα.