Άσχημη εμφάνιση και ήττα με 4-0 για την ΑΕ Μεσολογγίου στη Ρόδο

Οι γηπεδούχοι δεν συνάντησαν καμία δυσκολία απέναντι σ’ έναν πολύ αδύναμο αντίπαλο και πανηγύρισαν το «τρίποντο» στο δημοτικό στάδιο. Η ομάδα του Μανώλη Σκύβαλου έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο, έχασε πολλές ευκαιρίες και πέναλτι για να μεγαλώσει ακόμη περισσότερο το σκορ.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
2’: Σουτ του Νικολόπουλου, δεν ανησύχησε τον Δουλιώτη
10’: Τεράστια ευκαιρία για τη Ρόδο… Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Καψάλης από θέση βολής, δεν μπόρεσε να κερδίσει τον Δουλιώτη.
12’: Σουτ του Μίσκου, η μπάλα άουτ
15’: Εξαιρετική προσπάθεια του Νικολόπουλου, ο Δούμτσης από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0 για τη Ρόδο!
20’: Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Κέρι, η μπάλα ελάχιστα άουτ από το δεξί δοκάρι της Α.Ε. Μεσολογγίου
21: Νέα ευκαιρία για τη Ρόδο, όμως το σουτ του Νικολόπουλου βρήκε την εξωτερική πλευρά των διχτύων
23’: 2-0 για τη Ρόδο… Ο Ζούνης από κοντά εκμεταλλεύθηκε αδράνεια στην άμυνα της Α.Ε. Μεσολογγίου και πέτυχε το δεύτερο γκολ των «ελαφιών».
31’: Πολύ ωραία συνεργασία Νικολόπουλου, Ζούνη και Κέρι, ο τελευταίος από κοντά πάτησε απλά έσπρωξε τη μπάλα και 3-0…
36’: Δυνατό σουτ του Καρίκι, η μπάλα άουτ
39’: Μακρινό σουτ του Ζούνη, η μπάλα πάνω στον Δουλιώτη
40’: Ο Τρόκα έκλεψε τη μπάλα, μπήκε στη μεγάλη περιοχή, αλλά από θέση βολής έστειλε ψηλά τη μπάλα
51’: Ο Μίσκου έδωσε πάσα «πάρε-βάλε» στον Κέρι, όμως το πλασέ του έφυγε ψηλά άουτ.
57’: Η μπάλα βρήκε στο χέρι του Αυτζή μετά από φάουλ της Ρόδου, όμως το πέναλτι του Κέρι απέκρουσε εντυπωσιακά ο Δουλιώτης.
58’: Ο Μίσκου από κοντά έκανε το 4-0 για τη Ρόδο.
65’: Εξαιρετική κάθετη πάσα του Τσούτση στον Δούμτση, όμως ο Δουλιώτης απέκρουσε το σουτ του τελευταίου.
83’: Ωραία προσπάθεια του Δούμτση, αλλά το πλασέ του πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
87’: Δυνατό σουτ του Ξεπαπαδάκη, η μπάλα λιγο άουτ
90’: Δυνατό σουτ του Τσούτση, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων