Τα Χανιά έκαμψαν την αντίσταση του Τηλυκράτη με 3-0 στα Περιβόλια, για την 2η αγωνιστική της Super League 2. Δεύτερη νίκη για τους Κρητικούς, ενώ έμεινε στους τρεις βαθμούς η ομάδα της Λευκάδας.

Το γκολ από τον Μάναλη με κοντινό σουτ στο 5ο λεπτό διευκόλυνε τα πράγματα για τους γηπεδούχους. Το δεύτερο γκολ ήρθε στο 51ο λεπτό από τον Λεμονή που σκόραρε με σουτ και δη για ένα ακόμα παιχνίδι, δείχνοντας ότι βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα αυτή την περίοδο. Τον επίλογο στον αγώνα έγραψε με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Νίκολιτς στο 79’ για το 3-0 των Χανίων.

Συνθέσεις:

Χανιά (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Νίκολιτς, Σέχου, Μαζουλουξής, Σερβιλάκης (70’ λ.τρ. Σιλά), Τσορνομάς, Τσέλιος (64’ Ντίας), Λεμονής, Μανουσάκης (46’ Κόλα), Μούλερ (46’ Ελευθεριάδης), Μάναλης (57’ Βουό)

Τηλυκράτης Λευκάδας (Ανδρέας Παντζιαράς): Παρδαλός, Γιαννιώτης, Ανδρέου, Κωστόπουλος, Τόσκα (72’ Ρίβας), Ζδράβος, Μπούμπας (80’ Σπανουδάκης), Τεγούσης, Νιφορόπουλος (56’ Μπελεβώνης) Κόκκορης (72’ Περιστέρης), Ζαμπού (80’ Γκουντρουμπής).