Ο Διαγόρας νίκησε το Αιγάλεω στο Σταύρος Μαυροθαλασσίτης με 2-0 στην παράταση και πήρε το εισιτήριο για την πέμπτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, όπου θα αναμετρηθεί με τον Παναιτωλικό.

Λίγες μέρες μετά τη νίκη στο πρωτάθλημα, ο Διαγόρας νίκησε το Αιγάλεω και στο Κύπελλο Ελλάδας, επικρατώντας 2-0 στο Σταύρος Μαυροθαλασσίτης στην παράταση.

Το παιχνίδι στην κανονική διάρκεια έληξε 0-0, με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες για να σκοράρουν, όμως στην παράταση ο Μιχάλης Μανιάς με δύο προσωπικά γκολ στο 94′ και το 104′ χάρισε την πολύτιμη πρόκριση στον Διαγόρα.

Επομένος αντίπαλος για την ομάδα του Θωμά Γράφα στην πέμπτη φάση είναι ο Παναιτωλικός και η ημερομηνία του αγώνα θα γνωστοποιηθεί το άμεσο διάστημα.