Ο ΑΟ Ρηγανά σε ένα δραματικό παιχνίδι πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού, επικρατώντας του Ναυπακτιακού στα πέναλτι με 6-5 (0-0 κ.α., 1-1 παρ.). Ήρωας της αναμέτρησης ο Παναγιώτης Κατσαβοχρήστος που απέκρουσε 3 πέναλτι!!!

Η ομάδα του Αγρινίου ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και πήρε δίκαια την πρόκριση.

0-0 η κανονική διάρκεια του αγώνα.

Στην παράταση οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Παλιάτσα, αλλά η αντίδραση των παιχτών του ΑΟ Ρηγανά ήταν άμεση και ισοφάρισε λίγα λεπτά αργότερα ο Σερτζιο Μούτσα.

Μέχρι το τελευταίο σφύριγμα δεν άλλαξε κάτι,(1-1)  με τις δυο ομάδες να οδηγούνται στα πέναλτι, με τον Παναγιώτη Κατσαβοχρήστο να αποκρούει 3 πέναλτι και να χαρίζει την πρόκριση στην ομάδα του!!

Οι κυριότερες φάσεις της αναμέτρησης

12′ σουτ του Ντζιμάνη πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι

15′ σουτ του Γκόγκα από καλή θέση αρκετά άουτ

22′ κόρνερ του Τζουλιάνο Μουτσα κεφαλιά του Ψηλού και λίγο άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι, μεγάλη ευκαιρία για τον Ρηγανά να ανοίξει το σκορ

24′ σέντρα σουτ του Κωνσταντακόπουλου θα μπλοκάρει ο Κατσαβοχρήστος

56′ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τζουλιάνο Μουτσα στα χέρια του Δούρου

57′ μεγάλη ευκαιρία για τον Ρηγανά με τον Σέρζιο Μουτσα να φεύγει τετ α τετ και να προλαβαίνουν οι αμυντικοί την τελευταία στιγμή να διώξουν σε κόρνερ

75′ νέα ευκαιρία για τον Ρηγανά με τον Σέρζιο Μουτσα να φεύγει στην κόντρα να πλασάρει τον Δούρο , η μπάλα λίγο άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι

85′ σουτ του Γαβρίνα θα μπλοκάρει ο Κατσαβοχρήστος

90′ φοβερή ενέργεια του Κούση από τα αριστερά θα δώσει στην μικρή περιοχή στον Τύμπα ο οποίος θα πλασάρει και θα αποκρούσουν πάνω στην γραμμή οι αμυντικοί

Παράταση

98′ νέα ευκαιρία με τον Τζουλιάνο Μουτσα να σουτάρει και με διπλή επέμβαση αποσοβεί το γκολ ο Δούρος

103′ ΓΚΟΛ πλασέ του Παλιάτσα από το ύψος της μεγάλης περιοχής στα δίχτυα 1-0

107′ σουτ του Σταυρόπουλου αουτ

109′ σουτ του Σέρτζιο Μουτσα θα αποκρούσει ο Δούρος

113′ ΓΚΟΛ τετ α τετ του Σέρτζιο Μουτσα θα πλασάρει και θα κάνει το 1-1