Ακάθεκτος προχωρά ο ΑΟ Ρηγανά  στο πρωτάθλημα της Α΄κατηγορίας

Η ομάδα του Άγγελου Πανέτα  επικράτησε στο τοπικό ντέρμπι με 2-1 της ΑΕ Αγίου Δημητρίου, και οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος με 9 βαθμούς.

Τρείς νίκες σε ισάριθμους αγώνες μετράει πλέον ο ΑΟ Ρηγανά, και φιγουράρει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Σε αγώνα που έγινε στο Β. ΔΑΚ Αγρινίου, ο ΑΟ Ρηγανά πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο με σκόρερ τον Μπούρο , και τον Τζουλιάνο Μούτσα, πήρε την πολυπόθητη νίκη (παραμονής στην κορυφή 2-1) απέναντι στην ΑΕ Αγίου Δημητρίου, η οποία μείωσε στο φινάλε της αναμέτρησης με τον Πριόβολο.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

5′ σουτ του Καμμένου στην εστία θα μπλοκάρει ο Κουτρούμπας

14′ ΓΚΟΛ σέντρα του Σέρτζιο Μουτσα στην μεγάλη περιοχή, θα γυρίσει την μπάλα στην εστία ο Ψηλός και σε κενή εστία θα σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα ο Μπούρος 0-1

28′ μεγάλη ευκαιρία για τον Ρηγανά μετά από πλάγιο του Τζουλιανο Μουτσα, θα βρεθεί μόνος στην μικρή περιοχή ο Μικρόπουλος που θα πλασάρει και θα αποκρούσει ο Κούσουλας

34′ ωραία ενέργεια του Μουτσα από αριστερά θα σεντραρει και δεν θα προλάβουν να πλασάρουν προ κενής εστίας ο Μικρόπουλος και ο Μπούρος κατά σειρά

37′ νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ρηγανά με τον Κούσουλα να κάνει λάθος και ο Κούσης να πλασάρει άουτ εκτός περιοχής

40′ σουτ του Χουσενάι αρκετά άουτ

47′ λάθος στην άμυνα του Ρηγανά θα βρεθεί σε πλεονεκτική θέση ο Σπυριλιωτης, θα σουτάρει λίγο άουτ από το οριζόντιο δοκάρι

50′ ωραία σέντρα του Κοντού στον Σέρζιο Μουτσα στα αριστερά, θα σεντραρει στην μικρή περιοχή και δεν θα προλάβει να πλασάρει σε κενή εστία ο Κούσης

53′ ωραία τρίπλα του Τζουλιανο Μουτσα στην μεγάλη περιοχή θα σουτάρει και θα αποκρούσει εκπληκτικά σε κόρνερ ο Κούσουλας

54′ σουτ του Καμμένου από πλεονεκτική θέση θα αποκρούσει ο Κουτρούμπας

56′ νέο σουτ του Καμμένου αρκετά άουτ

61′ λάθος στην άμυνα της Ένωσης ο Τζουλιανο θα βρεθεί μόνος του και θα πλασάρει και ο Κούσουλας θα αποκρούσει

67′ ωραία ενέργεια από δεξιά του Αριστόπουλου θα σουτάρει και αποκρούσει σε κόρνερ ο Κούσουλας

75′ ΓΚΟΛ πέναλτυ σε ανατροπή του Τζουλιανο Μουτσα. Την εκτέλεση θα αναλάβει ο ίδιος και θα κανει το 0-2

79′ σουτ του Σπυριλιωτη από την μεγάλη περιοχή άουτ

87′ ΓΚΟΛ σουτ του Πριόβολου μέσα απ’ την μεγάλη περιοχή στα δίχτυα 1-2

89′ εκτέλεση κόρνερ του Αριστόπουλου κεφαλιά του Ψηλού άουτ

Διαιτητής : Ματσούκας

Βοηθοί : Καλαμπόκης, Τάκος

ΑΕ Αγίου Δημητρίου (Βασίλης Παπαθανασίου)

Κούσουλας, Πανταζή (83΄Πριόβολος), Κάππας (73΄Κρανιάς), Κοκώνης Ε., Ρόκκος, Αλπέντζος, Σπυριλιώτης (83΄Κοκώνης Κ. ), Χουσενάι, Κοκώνης Σ., Καμμένος (73΄Λιάρος), Βασιλάρης (46΄Σώζος)