Αποφασιστικός και αποτελεσματικός στην τελική προσπάθεια ο Άρης Λεπενούς νίκησε με 6-1 τον Αμβρακικό Λουτρού στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α΄κατηγορίας ΕΠΣΑ.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Παναγιώτης Τσιούνης , ο οποίος πέτυχε πέντε γκολ!!Τρία στο πρώτο ημίχρονο και δυο στην επανάληψη!!

Ο πρώτος σκόρερ της Α΄κατηγορίας με 3 προσωπικά του τέρματα 14΄, 30΄και 40΄ έδωσε προβάδισμα τριών τερμάτων στον Άρη Λεπενούς . Στο β΄ημίχρονο πέτυχε άλλα δυο γκολ στο 75΄και 85΄, ενώ ένα ακόμη γκολ για τους νικητές πέτυχε ο Χ. Κοσμάς στο 55΄. Ο Αμβρακικός μείωσε στο 90΄με σκόρερ τον Ρούσση.

Διαιτητής : Γκιάφης

Βοηθοί : Ξύστρας, Πανάκιας

Άρης Λεπενούς (Τάσος Σπαής, Μόρις Τσίβιτς)

Γεωργίου (65΄Παπαεθυμίου), Μουρτζιάπης Ι. (70΄Κοσμάς Π.), Μουρτζιάπης Π. (46΄Κατσιγιάννης), Τζαμαλής Π., Βαμβακάς, Βασιλάρης (46΄Πιστιόλης), Παγώνης (74΄Κανιώτης), Τζαμαλής Ε., Θώδης Σ. , Κοσμάς Χ., Τσιούνης