ΡΕΠΟΡΤΑΖ : ΤΑΣΟΣ ΚΟΡΟΖΗΣ

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερα προβλήματα ο Παναγρινιακός νίκησε με 2-0 τον Ατρόμητο Αντιρρίου και συνεχίζει την ανοδική του πορεία. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά την αναμέτρηση και πέτυχαν δυο γκολ μέχρι την λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στη επανάληψη αν και αγωνίσθηκαν με 9 παίχτες από το 72΄ (τραυματίστηκε και αποχώρησε ο Γκόλιας, ενώ είχαν ολοκληρωθεί οι πέντε αλλαγές), και από το 86΄ όταν αποχώρησε ο Αντωνόπουλος (λόγω τραυματισμού),  εντούτοις δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα από τον Ατρόμητο.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

3΄Πάσα του Ταμπάκη στον Ευθυμιόπουλο, που από καλή θέση σουτάρει άουτ

4΄Κάθετη  μπαλιά του Γκόλια, προς στον Καραλή, αποφεύγει τον Καραδήμα, αλλά του σουτ βρίσκει την εξωτερική πλευρά των διχτύων.

15΄Διαγώνια μπαλιά του Γκόλια, ο Αγγέλης το σουτ στην κίνηση άουτ

16΄Σέντρα του Ευθυμιόπουλου, Ταμπάκης σουτ άουτ

19΄ΓΚΟΛ 1-0 Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοντογιάννη η μπάλα στα δίχτυα

32΄ΓΚΟΛ 2-0, Αγγέλης και Τουρλίδας «αλλάζουν « την μπάλα, τελικός αποδέκτης ο Τουρλίδας που στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

35΄Από καλή θέση ο Αγγέλης άστοχο σουτ μετά από μπαλιά του Τσακανίκα

48΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Ταμπάκη, κεφαλιά Ρουμπάτη ελάχιστα άουτ