Πετυχαίνοντας δυο γκολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης ο Αχιλλέας Γραμματικούς νίκησε εκτός  έδρας με 2-0 την Αναγέννηση Ρίγανης. Η αναμέτρηση ήταν στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ΄κατηγορίας ΕΠΣΑ.

Στο 76΄μετά από σέντρα του Α. Θεοδωρόπουλου, ο Κουτρομάνος Π. στην προσπάθεια του να απομακρύνει την μπάλα, την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του, δίνοντας το προβάδισμα στον Αχιλλέα Γραμματικούς.

Πέντε λεπτά αργότερα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Α. Θεοδωρόπουλος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα 0-2, και την πρώτη νίκη του Αχιλλέα στο πρωτάθλημα της Γ΄κατηγορίας.

Διαιτητής : Πατρόπουλος

Βοηθοί: Διώτης, Κεφαλής

Αναγέννηση Ρίγανης (Γεράσιμος Γραμμένος)

Χαραλάμπους Ν Παλαιοπανος Κ ( 80′ Σιασος) , Κουτρομάνος Π., Σταμάτης Θ (60′ Πρίτσης) , Σκεπετάρης,  Δ Χαραλάμπους Γ ( 60′ Μαργωνης) Χαραλάμπους Χ-Π ( 46′ Γκινολαρη) Τσιλιγιαννης Α Τσιλιγιαννης Δ ( 80′ Χαραλάμπους Ι) Παχης Ι , Κουτρουμανος Δ

Αχιλλέας Γραμματικούς (Κώστας Θεοδωρόπουλος)

Θεοδωρόπουλος Γ., Ζάχος Δ , Τραγουλιάς,  Λυκογεωργος Π,  Ντζανης Δ-Μ (55′ Σαλαππας ) Κουτρουλιας Κ (46′ Ζάχος Ν) , Καλύβας Ν (70′ Κοκορώνης) Καλύβας Η , Μαραγιάννης Β ( 80′ Τραγουλιας ),  Θεοδωρόπουλος Α. ,  Λαμπος Δ-Μ ( 55′ Θεοδωρόπουλος Ι)