Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Απόλλωνας Δοκιμίου μέσα  στην δυνατή έδρα του ΑΟ Ρηγανά με 3-0.

Οι παίχτες του ΑΟ Ρηγανά ήταν ανταγωνιστικοί, είχαν περισσότερες προσπάθειες γκολ, δημιούργησαν ευκαιρίες, είχαν δοκάρι, αλλά και αστοχία στην τελική προσπάθεια.

Από την άλλη μεριά οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 7΄με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νούλα, είδαν τον αντίπαλο να αγωνίζεται με δέκα ποδοσφαιριστές (στην φάση του πέναλτι αποβλήθηκε ο Μπιτσικώκος), ευτύχησαν να πετύχουν και δεύτερο γκολ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, και στην επανάληψη με σωστή αμυντική τακτική και ένα ακόμη με γκολ από τον Καπνιάρη πήραν το πολύτιμο εκτός έδρας τρίποντο.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης:

7′ ΓΚΟΛ πέναλτυ σε ανατροπή του Νούλα από τον Μπιτσικώκο. Ο τελευταίος θα δει την κόκκινη κάρτα του διαιτητή. Την εκτέλεση θα αναλάβει ο Νούλας και θα κάνει το 0-1

8′ σέντρα του Κοντού κεφαλιά του Μικρόπουλου θα μπλοκάρει ο Κούντρας

17′ μεγάλη ευκαιρία με τον Τζουλιανο Μουτσα να βρίσκεται μόνος του στην μεγάλη περιοχή, να σουτάρει και να αποκρούει ο Κούντρας

18′ σουτ του Ντζιμάνη άουτ

30′ πολύ καλό σούτ του Μπαρμπαγιάννη λίγο άουτ

31′ ευκαιρία με τον Μικρόπουλο να βρίσκεται μόνος στην μεγάλη περιοχή μετά από σέντρα του Σέρτζιο Μούτσα να σουτάρει και να αποκρούουν τελευταία στιγμή οι αμυντικοί

34′ ευκαιρία με τον Τζουλιανο Μουτσα να πλασάρει άουτ από ευνοϊκή θέση

44′ ΓΚΟΛ Ο Κορομηλάς θα βρεθεί μόνος του από δεξιά στην μεγάλη περιοχή, θα πλασάρει και θα κάνει το 0-2.

47′ σουτ του Μπούρου από θέση πλάγια δεξιά στην μεγάλη περιοχή λίγο άουτ

50′ σουτ του Καπνιάρη άουτ

62′ σουτ του Σέρτζιο Μούτσα και εκπληκτική απόκρουση του Κούντρα

68′ σουτ του Τζουλιανο Μουτσα θα μπλοκαρει ο Κούντρας

71’ΓΚΟΛ ωραία αντεπίθεση του Απόλλων ο Καπνιάρης θα βρεθεί μόνος του στην μεγάλη περιοχή και με σουτ θα κάνει το 0-3

84′ εκτέλεση κόρνερ του Αριστόπουλου κεφαλιά του Ψηλού στο οριζόντιο δοκάρι

Διαιτητής : Καζανάς

Βοηθοί : Καλαμπόκης, Ξύστρας