ΡΕΠΟΡΤΑΖ : ΠΑΝΟΣ ΒΑΤΣΙΟΣ

Ένα όμορφο θέαμα με πολλά γκολ  παρακολούθησαν  οι φίλαθλοι στην αναμέτρηση Θύελλας Παράβολας -Αναγέννηση Στάνου που έγινε την Κυριακή το μεσημέρι στο γήπεδο της Παντάνασσας

Στο ξεκίνημα του αγώνα η ομάδα της Θύελλας μπορούσε να προηγηθεί αλλά ο Λέκκας είχε αντίθετη γνώμη,

Στην συνέχεια η ομάδα της Αναγέννησης πήρε τα ηνία του αγώνα και προηγήθηκε με τον Μηλιά.

Οι φιλοξενούμενοι μπορούσαν να διπλασιάσουν τα τέρματα  αλλά ο Ελευθερίου αστόχησε σε κενή εστία

Μετά το 20λεπτο η θύελλα πήρε τα ηνία του αγώνα έχασε ευκαιρίες για να ισοφαρίσει , αλλά ήταν άστοχοι στην τελική προσπάθεια και το 0-1 παρέμεινε σκορ πρώτου ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δεύτερου ημίχρονο η Θύελλα κέρδισε πέναλτι όπου και ισοφάρισε σε 1-1

Δεν πρόλαβαν οι γηπεδούχοι να χαρούν την ισοφάριση και η Αναγέννηση πήρε και πάλι “κεφάλι” στο σκορ με τον Μηλιά.

Στην συνέχεια η γηπεδούχος ομάδα πίεσε να ισοφαρίσει αφήνοντας κενά στην άμυνα το οποίο το εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι και σημείωσαν αλλά δύο γκολ.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

6΄ σουτ του Ράπτη αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Λέκκας

10΄Γκολ 0-1  κόρνερ του Δράκου στο δεύτερο δοκάρι κεφάλια του Μηλιά η μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-1

13 κόρνερ του Δράκου μόνος σε κενή εστία ο Ελευθερίου σουτάρει άουτ

21 σουτ του Ράπτη περνάει παράλληλα από την εστία άουτ

28 σουτ του Ράπτη η μπάλα καταλήγει αουτ.

37 Σουτ του Στριμμένο διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Λέκκας.

Γκολ 46΄   ο Καροπουλος κάνει την σέντρα η μπάλα  στο χέρι του Γιωτη και ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι το οποίο το εκτέλεσε ο Γιαννακάς Β. και έκανε το 1-1.

Γκολ 48 ο Γιαννης έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή η μπάλα κτυπάει στο δοκάρι και ο Μηλιάς  κοντά δίνει και πάλι το προβάδισμα στην Αναγέννηση Στάμου

Γκολ 59 σέντρα του Γιαννη σουτ του Παπανικολάου μέσα από την περιοχή κάνει το 1-3