Ο Α.Ο Ρηγανά δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα από τον Αμβρακικό Λουτρού, επιβλήθηκε εύκολα με 5-1 στο γήπεδό του και διατήρησε την διαφορά των δυο βαθμών από τον πρωτοπόρο Παναγρινιακό.

Ουσιαστικά, η ομάδα του Άγγελου Πανέτα είχε τελειώσει με το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο, καθώς πήγε στα αποδυτήρια με στέρεες βάσεις για τη νίκη. Ο Α.Ο. Ρηγανά προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με 2-0 , και στην επανάληψη χρησιμοποίησε κυρίως νεαρούς ποδοσφαιριστές , εντούτοις πέτυχε 3 ακόμη γκολ. Ο Αμβρακικός Λουτρού είχε μειώσει σε 3-1.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης:

16′ σουτ του Σαμψώνα ελάχιστα άουτ απ’ το οριζόντιο δοκάρι

18′ ΓΚΟΛ ωραία σέντρα από τα δεξιά του Μπούρου στο δεύτερο δοκάρι θα πάρει την κεφαλιά ο Βασιλάρης θα αποκρούσει ο Μαραγκός και στην επαναφορά και πάλι ο Βασιλάρης με σουτ θα κάνει το 1-0

38′ ΓΚΟΛ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τζουλιανο Μούτσα στο δεξί παραθυράκι 2-0

44′ δυνατό σουτ του Καραχάλιου εκτός περιοχής στην συμβολή των δοκών

45′ εκτέλεση φάουλ του Νάκου απ’ τα αριστερά κεφαλιά του Λιτσου ελάχιστα άουτ

48′ ΓΚΟΛ πολύ ωραία ενέργεια και συρτό σουτ του Βασιλάρη, στα δίχτυα 3-0

58′ σουτ του Σιαπλαούρα αρκετά άουτ

60′ σουτ του Τύμπα θα αποκρούσει ο Μαραγκός

65′ κόρνερ του Γιώτη κεφαλιά του Σακκά άουτ

68′ ΓΚΟΛ σουτ του Γιώτη θα αποκρούσει ο Κοσμάς και στην επαναφορά θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα ο Σιαπλαούρας

73′ ΓΚΟΛ ωραία ενέργεια του Κούση θα μπει στην μικρή περιοχή θα δώσει στον Τζουλιάνο Μούτσα ο οποίος σε κενή εστία θα κάνει το 4-1

80′ σουτ του Σιαπλαούρα θα αποκρούσει ο Κοσμάς και στην συνέχεια οι αμυντικοί

83′ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιώτη θα μπλοκάρει ο Κοσμάς

84′ ΓΚΟΛ πέναλτυ σε ανατροπή του Βασιλάρη. Την εκτέλεση θα αναλάβει ο Νάκος και θα στείλει την μπάλα στην αριστερή γωνία του τερματοφύλακα για το  5-1

85′ κεφαλιά του Σιαπλαούρα λίγο άουτ

Διαιτητής : Τάκος

Βοηθοί : Ξύστρας, Κοσυφαρίνη