Με ιδανικό τρόπο ξεκίνησε η χρονιά για τον Όμηρο Νεοχωρίου καθώς μετράει 5  νίκες σε ισάριθμα επίσημα ματς στο πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας (1ος όμιλος) που συμμετέχει.

Την Κυριακή στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής ο Όμηρος Νεοχωρίου πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 4-2 επί της γηπεδούχου Α.Ε. Αλυζίας

Στο αγωνιστικό μέρος της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 19΄με τον Φραγκογιάννη. ‘Άμεση η αντίδραση των φιλοξενούμενων που ισοφάρισαν δέκα λεπτά αργότερα με τον Τσιφοπανόπουλο, και με δυο γκολ του Κουκουρδέλη  στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου (42΄και 45΄) , πήραν προβάδισμα στο σκορ 1-3.

Στην επανάληψη ο Τσιφοπανόπουλος και πάλι στο 60΄πέτυχε το τέταρτο γκολ του Ομήρου για να διαμορφώσει το τελικό 2-4 ο Ταμπάκης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 88΄.

Διαιτητής : Ζυγάς

Βοηθοί : Ροκοπάνος, Κατσαούνης