Ο Α.Ο.Ρηγανά πήρε μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη (1-4) με αντίπαλο τον Αστέρα Μεσολογγίου και παραμένει στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Ο ρυθμός του αγώνα ήταν καλός από δύο δυνατές ομάδες, που πρόσφεραν όμορφο θέαμα, με ευκαιρίες, μονομαχίες, πάθος και δύναμη

Ο Α.Ο. Ρηγανά προηγήθηκε με τον Μούτσα, αλλά δέχθηκε γρήγορα το γκολ της ισοφάρισης από την νεανική ομάδα του Αστέρα Μεσολογγίου (1-1) σκορ πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Α.Ο. Ρηγανά, πάτησε …γκάζι και δεν άφησε περιθώρια για θετικό αποτέλεσμα στους γηπεδούχους. Ντζιμάνης, Αριστόπουλος, και Τζουλιάνο Μούτσα πέτυχαν τα γκολ για τον Α.Ο. Ρηγανά στο β΄ημίχρονο.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης:

2′ επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Νάκου θα αποκρούσει ο Κοκώρης

23′ μεγάλη ευκαιρία με τον Μπούρο να μπαίνει στην περιοχή και να πλασάρει άουτ από πλεονεκτική θέση

32′ ΓΚΟΛ κλέψιμο του Νάκου έξω από την περιοχή, θα δώσει στον Τζουλιάνο Μούτσα ο οποίος θα πλασάρει τον Κοκώρη και θα κάνει το 0-1

35′ ΓΚΟΛ εκτέλεση κόρνερ του Μπαρμπαρούση και με σουτ ο Πανόπουλος θα κάνει το 1-1

47′ σουτ του Ρουπάκη άουτ

50′ ΓΚΟΛ εκτέλεση κόρνερ του Τζουλιάνο Μούτσα στο πρώτο δοκάρι και με πλασέ ο Ντζιμάνης θα κάνει το 1-2

53′ εκτέλεση φάουλ του Νάκου κεφαλιά του Καραχάλιου στα χέρια του Κοκώρη

58′ σουτ του Σέρτζιο Μούτσα αρκετά άουτ

65′ ΓΚΟΛ ωραία συνεργασία Μπούρου με Τζουλιάνο Μούτσα, ο τελευταίος θα δώσει ασίστ στον Αριστόπουλο ο οποίος με σουτ από την μικρή περιοχή θα κάνει το 1-3

76′ μεγάλη ευκαιρία για τον Ρηγανά με τον Κούση να μπαίνει από τα αριστερά να δίνει στον Τζουλιάνο Μούτσα στην μικρή περιοχή ο οποίος θα πλασάρει λίγο άουτ από πολύ καλή θέση.

83′ σουτ του Καπαι θα αποκρούσει ο Κατσαβοχρήστος

87′ σουτ του  Σέβα θα μπλοκάρει ο Κατσαβοχρήστος

90′ ΓΚΟΛ σέντρα του Κοντού στην μεγάλη περιοχή εκεί θα βρεθεί μόνος του ο Τζουλιάνο Μούτσα ο οποίος με σουτ θα κάνει το 1-4

Διαιτητής : Ασημάκης

Βοηθοί : Μπάκας, Ροκοπάνος

Αστέρας Μεσολογγίου (Γιάννης Ντζιβανάκης)

Κοκώρης, Γεωργούσης, Μπαρμπαρούσης (77΄Παπασπύρος), Νασόπουλος, Ξάνθης, Ρουπάκης, Πανόπουλος Κ. (84΄Γιαννόπουλος), Καπάι (84΄Σέβα), Σιαμήτρος, Τριώτης (46΄Σιαμήτρος Κ-Α), Ντελής(55΄Μπελλάλης)