Ο Α.Ο. Ρηγανά ήταν ο μεγάλος νικητής στην αναμέτρηση των ομάδων του Αγρινίου επικρατώντας με 1-0 της Α.Ε. Αγίου Δημητρίου.

Η ομάδα του Άγγελου Πανέτα ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση δημιούργησε ευκαιρίες για γκολ ενώ είχε και  δυο δοκάρια. Από την άλλη μεριά οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να κρατήσουν το «μηδεν» την εστία τους και στην συνέχεια να προσπαθήσουν να δημιουργήσουν φάσεις για γκολ.

Ο Α.Ο. Ρηγανά πήρε προβάδισμα στο 76΄με τον νεαρό Βασιλάρη (που αγωνίσθηκε ως αλλαγή στο β΄ημίχρονο). Ο Τζουλιάνο Μούτσα τέσσερα λεπτά αργότερα είδε την μπάλα να βρίσκει το δοκάρι του Κούσουλα, και έχασε την ευκαιρία να «τελειώσει» το ματς. Πριόβολος και Σπυριλιώτης στο τέλος προσπάθησαν για την ισοφάριση χωρίς να τα καταφέρουν, με το 1-0 να παραμείνει μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα.

Οι κυριότερες φάσεις και το γκολ της αναμέτρησης:

1′ σουτ του Βασιλάρη μέσα από την μεγάλη περιοχή θα μπλοκάρει ο Κατσαβοχρήστος

19′ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σέρτζιο Μούτσα από πλάγια αριστερά θα διώξει με υπερένταση ο Ρόκκος

24′ ωραία ενέργεια από δεξιά του Αριστόπουλου που θα βγάλει τη σέντρα, σουτ του Μούτσι στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Ρόκκου

43′ μεγάλη ευκαιρία με τον Μπιτσικώκο να σουτάρει μέσα από την μικρή περιοχή και ο Κουσουλας να κάνει τρομερή επέμβαση και να κρατάει το μηδέν

60′ μακρινό σουτ του Τζουλιάνο Μούτσα άουτ

69′ ωραία ενέργεια από αριστερά του Καμμένου αλλά το πλασέ του θα μπλοκάρει ο Κατσαβοχρήστος

71′ Αριστόπουλος και Καμμένος θα δουν την απευθείας κόκκινη κάρτα του κυρίου Ζυγά διότι διαπληκτίστηκαν. Οι δυο ομάδες θα συνεχίσουν με 10 παίκτες.

76′ ΓΚΟΛ φοβερή ενέργεια του Βασιλάρη από πλάγια αριστερά θα μπει στην περιοχή και θα πλασάρει για το 1-0

80′ μεγάλη ευκαιρία για τον Ρηγανά με τον Τζουλιάνο Μούτσα να πλασάρει πάνω απ’ τον Κουσουλα και η μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και να διώχνουν οι αμυντικοί

86′ σέντρα του Πριόβολου κεφαλιά του Σπυριλιώτη στα χέρια του Κατσαβοχρήστου

90+5 μεγάλη ευκαιρία για την Ένωση σε κεφαλιά του Σπυριλιώτη από την μικρή περιοχή αρκετά άουτ.

Διαιτητής : Ζυγάς

Βοηθοί : Ζαχαράτος, Λύσσαρης