Για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β΄κατηγορίας (2ος όμιλος) η ΑΕΚ Αγίου Κων/ νου την Κυριακή το πρωί νίκησε με 3-1 τη Δάφνη Μεγάλης Χώρας.

Πολύ καλό ματς με αρκετές φάσεις εκατέρωθεν και για τις δυο ομάδες έγινε στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου.

Η Δάφνη ξεκίνησε επιθετικά την αναμέτρηση είχε δοκάρι με τον Καλογεράκη, και μια ακόμη ευκαιρία να προηγηθεί  στο σκορ. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν την αναμέτρηση και πήραν προβάδισμα στο 37΄με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μακρή (1-0 σκορ πρώτου ημιχρόνου). Με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Κρανιάς με σουτ διπλασιάζει τα τέρματα για την ΑΕΚ, για να μειώσει με κοντινή προβολή ο Μούχας στο 55΄για τη Δάφνη.

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 76΄με μακρινό σουτ ο Σώζος.

Διαιτητής : Βλάχος

Βοηθοί : Κοσυφαρίνη, Γεωργίου

ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου (Θόδωρος Μουχάνης)

Λιάπης (89΄Νταλαπέρας Θ.), Ρόμπολας, Καρακασίδης, Σωτηρίου (89΄Γιάκος), Μαντόγλου, Σταύρου, Σώζος, Μακρής (60΄Καρανταλής), Κρανιάς (89΄Χρόνης), Αυγέρης (65΄Λάκκας), Κοκώνης Η.