ΡΕΠΟΡΤΑΖ : ΠΑΝΟΣ ΒΑΤΣΙΟΣ

Η Θύελλα Παραβόλας νίκησε με 2-0 στο γειτονικό ντέρμπι την Δόξα Καινουργίου.

Αρκετοί φίλαθλοι του Ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου βρέθηκαν την Κυριακή το μεσημέρι στο γήπεδο της Παντάνασσας.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά την αναμέτρηση και σε διάστημα δέκα λεπτών δημιούργησαν δυο ευκαιρίες για γκολ. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν την αναμέτρηση (0-0) πρώτο ημίχρονο

Στο ξεκίνημα του β΄ημιχρόνου η Θύελλα προηγήθηκε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ν. Ράπτη. Προσπάθησε για την ισοφάριση η Δόξα ( άστοχος ο Σοροβός από καλή θέση). Η Θύελλα με σκόρερ τον Καρόπουλο (πέρασε στον αγώνα ως αλλαγή) διπλασίασε τα τέρματα, και το ματς ουσιαστικά τελείωσε όταν ο Καραθάνος για τους φιλοξενούμενους είχε χαμένο πέναλτι (δοκάρι).

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης:

5΄Σουτ Ασημάκη μπλοκάρει ο Συντίλας

8΄Σε καλή θέση ο Ροδίτης άστοχος

9΄ Μαυραγάνη Π. από καλή θέση άουτ

15΄Εκτέλεση φάουλ Τζωρτζόπουλου, κεφαλιά Μπαρδάκη άουτ

43΄Εκτέλεση φάουλ Σκιαδά, κεφαλιά Δρόσου άουτ

51΄ΓΚΟΛ 1-0 μ εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ν. Ράπτη(ανατροπή Ευθυμίου στον Γιαννακά Ν.)

62΄Σε καλή θέση ο Σοροβός άστοχος

66΄Σουτ του Σκιαδά μπλοκάρει ο Λυμπέρης

68΄ ΓΚΟΛ 2-0 Ο Καρόπουλος εκμεταλεύτηκε την αδράνεια των αμυντικών και με σουτ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

72΄Σουτ Σκιαδά, απομακρύνει σε κόρνερ ο Λυμπέρης

80΄ Ανατροπή του Δρόσου στον Καραθάνο. Πέναλτι για την Δόξα. Η εκτέλεση του Καραθάνου βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι.

85΄Σουτ Ασημάκης άουτ

90΄Μεγάλη ευκαιρία για την Θύελλα, ο Ζής σε καλή θέση άουτ

Διαιτητής : Βλάχος

Βοηθοί : Κοσυφαρίνη, Γεωργίου

Θύελλα Παραβόλας (Σωκράτης Τζωρτζόπουλος)

Συντίλας, Καρόπουλος, Σκιαδάς, Δρόσος, Μπαρδάκης, Τζωρτζόπουλος Δ. (84΄Κουσκούνης), Ράπτης (84΄Μαυραγάνης Λ.), Γιαννακάς Β.(58΄Καρόπουλος Α.), Γιαννακάς Ν., Μπαρδάκης Χ., Μαυραγάνης Π. (25΄Ζης)

Δόξα Καινουρίου (Σωτήρης Βασιλείου)

Λυμπέρης, Ευθυμίου (56′ Καραθάνος ), Ιωάννου, Κόκκαλης, Σουτας,  Μυζήθρας  Ντελής, Ροδίτης, Τσολκας, Σοροβος, Ασημάκης