Με αρκετές απουσίες και  μόλις με 11 ποδοσφαιριστές βρέθηκε στο γήπεδο του Αιτωλικού ο Αμβρακικός Λουτρού.

Από την άλλη μεριά ο Αστέρας Μεσολογγίου εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την έλλειψη εναλλακτικών λύσεων  από τους φιλοξενούμενους, πάτησε …γκάζι στην επανάληψη και πήρε μια εύκολη νίκη.

Στο 18΄ο Β. Σιαμήτρος έδωσε προβάδισμα στον Αστέρα Μεσολογγίου (1-0 σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο).

Στην επάνάληψη και πάλι ο Β. Σιαμήτρος (58΄)έδωσε προβάδισμα δυο γκολ στην ομάδα του Μεσολογγίου. Ο Παπασπύρος στο 64΄και ο τερματοφύλακας Κοκώρης στο 69΄με εύστοχο χτύπημα πέναλτι διαμόρφωσαν το τελικό 4-0 .

Μετά τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής ο Αστέρας Μεσολογγίου παρέμεινε μόνος του στην 5η θέση της βαθμολογίας, με 29 βαθμούς ενώ ο Αμβρακικός Λουτρού βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας έχοντας 9 βαθμούς.

Διαιτητής: Σ. Καζανάς,

Βοηθοί :  Μπάκας, Ξύστρας.