Ο Αμβρακικός Λουτρού στάθηκε πολύ καλά μέσα στην έδρα του απέναντι στην φιλόδοξη ομάδα του Ρηγανά, για λίγο λιγότερο από μια ώρα αγώνα,  αλλά οι φιλοξενούμενοι  πάτησαν γκάζι στη συνέχεια, κέρδισαν με 4-0 και παραμένουν σε απόσταση 11 βαθμών από τον πρωτοπόρο Παναγρινιακό, ενώ παράλληλα αύξησαν κατά πέντε βαθμούς την διαφορά που χωρίζει από τον τρίτο Απόλλωνα Δοκιμίου

Πολύ καλό ματς παρακολούθησαν οι φίλοι του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου που βρέθηκαν το Σάββατο στο γήπεδο του Λουτρού.

Ο προπονητής του ΑΟ Ρηγανά έδωσε χρόνο συμμετοχής στους ποδοσφαιριστές από τα τμήματα υποδομής, Μελικώκη και Ζυματούρα, ενώ στην επανάληψη με τις  αλλαγές που πραγματοποίησε έκανε την ομάδα πιο επιθετική , με αποτέλεσμα να έρθει η εύκολη νίκη.

Μετά από το 0-0 του πρώτου ημιχρόνου, στην επανάληψη το γόρδιο δεσμό έλυσε ο Πελεκάνος με σουτ στο 57΄, και στην συνέχεια τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα για τους Αγρινιώτες που βρήκαν χώρο και δημιουργούσαν την μια φάση πίσω από την άλλη, και με γκολ των Βασιλάρη 73΄, Σέρτζιο Μούτσα στο 80΄ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι καθώς και του τερματοφύλακα Κατσαβοχρήστου  στο 84΄επίσης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, διαμόρφωσαν το τελικό 0-4.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

15′ σουτ του Κοντού θα μπλοκάρει ο Κατσαβοχρήστος

23′ εκτέλεση φάουλ του Παναγιωτόπουλου από τα δεξιά κεφαλιά του Λίτσου θα διώξουν οι αμυντικοί

34′ σουτ του Γιώτη άουτ

35′ σουτ του Τάτση άουτ

36′ εκτέλεση κόρνερ του Γιώτη ο Τάτσης θα βρεθεί σε πλεονεκτική θέση στην μικρή περιοχή και θα σουτάρει άουτ

39′ μακρινό σουτ του Ρούσση άουτ

42′ εκτέλεση φάουλ του Γιώτη θα αποκρούσει ο Κατσαβοχρήστος

44′ εκτέλεση φάουλ του Παναγιωτόπουλου σουτ του Τύμπα άουτ

47′ μακρινό σουτ του Σαμψώνα λίγο άουτ

57′ ΓΚΟΛ εκτέλεση κόρνερ του Παναγιωτόπουλου σουτ του Πελεκάνου στα δίχτυα 0-1

72′ σουτ του Ρούσση λίγο άουτ

73′ ΓΚΟΛ ωραία ενέργεια και σέντρα του Σέρτζιο Μούτσα από τα δεξιά, θα βρεθεί ο Βασιλάρης μόνος του και θα πλασάρει σωστά για το 0-2

80′ ΓΚΟΛ ανατροπή του Μελικώκη στην περιοχή και πέναλτι,  που θα αναλάβει να εκτελέσει ο Σέρτζιο Μούτσα , και θα κάνει το 0-3

84′ ΓΚΟΛ πέναλτι σε χέρι στην περιοχή, θα εκτελέσει ο Κατσαβοχρήστος και θα διαμορφώσει το τελικό  0-4

Διαιτητής : Τάκος

Βοηθοί : Κουτρομάνος, Κεφαλής