Με σκόρερ τον Καπνιάρη που πέτυχε και τα δύο γκόλ της ομάδας του ο Απόλλων Δοκιμίου νίκησε με 2-0 την αξιόμαχη ομάδα του Α.Ο. Ζευγαρακίου.

Ρεπορτάζ-φωτογραφίες: Άγγελος Πολύζος

Οι γηπεδούχοι που είχαν την υπεροχή σε όλη την διάρκεια του αγώνα ήταν φλύαροι στην τελική προσπάθεια, και πέραν των δύο γκόλ που σημείωσαν είχαν ελάχιστες καλές τελικές προσπάθειες. Οι φιλοξενούμενοι που κατέβηκαν με σύνθεση ανάγκης, είδαν τον Αλεξανδρή να φεύγει με τραυματισμό μόλις στο 12ο λεπτό και να τον αντικαθιστά ο νεαρός Κουτσονικόλας, είχαν κάποιες καλές στιγμές, ένα δοκάρι στο 45′, και είδαν και τον Παπαδόπουλο να τραυματίζεται σοβαρά στο 75ο λεπτό.

Το σκόρ άνοιξε ο Καπνιάρης στο 19ο λεπτό με κεφαλιά, και το έκλεισε ο ίδιος παίκτης στο 85ο λεπτό με ωραία προσπάθεια και σούτ

Πριν την έναρξη του αγώνα ο Απόλλωνας τίμησε τον Γιώργο Θεοδωρακόπουλο που φόρεσε για πολλά χρόνια την φανέλα της ομάδας, και σήμερα ξεκίνησε βασικός κάτω απο τα δοκάρια.

Διαιτητής: Ζυγάς – Βοηθοί: Λύσσαρης, Κουτρουμάνος

Καλύτερες φάσεις και γκόλ.

10′ Αντεπίθεση με τον Κοντοπάνο που απέναντι απο τον Κρέτση κάνει το σούτ με τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων να αποκρούει
19′ Γκόλ 1-0: Σέντρα απο δεξιά του Μπαρμπαγιάννη στο δεύτερο δοκάρι και ο Καπνιάρης με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα
28′ Ο Αυφαντόπουλος αλλάζει την μπάλα με τον Μπαρμπαγιάννη, με τον τελευταίο να κάνει το σούτ μέσα απο την περιοχή άουτ
35′ Καλό σούτ του Παπαδόπουλου ελάχιστα άουτ
41′ Σούτ του Καπνιάρη μπλοκάρειο Κρέτσης
42′ Ο Παπαδόπουλος λίγο έξω απο την περιοχή αριστερά κάνει το σούτ με την μπάλα να καταλήγει στην συμβολή των δοκών και να φεύγει άουτ
44′ Συνεχόμενα γεμίσματα στην περιοχή του Θεοδωρόπουλου με την μπάλα να καταλήγει τελικά στον Παπαδόπουλο που κάνει το σόυτ άουτ
45′ Γέμισμα στην περιοχή απο τον Ν.Μπανάκα ο Κουλουκούρας κάνει την γυριστή κεφαλιά άουτ
48′ Αντεπίθεση με τον Νούλα που κάνει το σούτ άουτ
53′ Σέντρα του Σπύρου Μπανάκα στην περιοχή και ο Παπαδόπουλος κάνει την κεφαλιά άουτ
54′ Φαλτσαριστό σούτ του Σπύρου Νούλα φεύγει άουτ
76′ Καλό σούτ του Σ.Μπανάκα μπλοκάρει ο Θεοδωρακόπουλος
81′ Ο Δάρλας με τον Μακρή αλλάζουν την μπάλα στην περιοχή της φιλοξενούμενης ομάδας με τον τελευταίο να κάνει το σούτ και μπλοκάρει ο Κρέτσης
82′ Πάσα του Κοντοπάνου στον Καπνιάρη που κάνει το σούτ και μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Κρέτσης
85′ Γκόλ 2-0: Ο Καπνιάρης μέσα στην περιοχή με ωραία προσπάθεια αδειάζει έναν αντίπαλο και με συρτό σούτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
89′ Νέο σούτ του Καπνιάρη η μπάλα ελάχιστα άουτ

Συνθέσεις:

Απόλλων Δοκιμίου (Θεόδωρος Λαυράνος): Θεοδωρακόπουλος, Μυζήθρας (60′ Γεωργιάδης), Αυφαντόπουλος, Μυλωνάς, Καπνιάρης, Ζαρκαδούλας, Νούλας (60′ Δάρλας), Φ.Κορομηλάς, Τσιλιμίγκρας (60′ Μακρής), Μπαρμπαγιάννης (76′ Αθανασίου), Κοντοπάνος (87′ Παπούτσης).

Α.Ο. Ζευγαρακίου (Σπύρος Μπούρδος): Κρέτσης, Πιστιόλης, Πάγια, Τσιντζέλης, Αλεξανδρής (λ.τ. Κουτσονικόλας), Ν. Μπανάκας, Κούστας, Σ.Μπανάκας, Παπαδόπουλος (75′ λ.τ. Καλαντζής), Κουλουκούρας, Μπάλλας.