Ισόπαλο με 2-2 τελείωσε το ματς ανάμεσα σε ΑΟ. Ρηγανά και Αστέρα Μεσολογγίου. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δυο φορές , με τους ποδοσφαιριστές του Α.Ο. Ρηγανά να απαντούν άμεσα, ενώ υπήρχαν ευκαιρίες από τους γηπεδούχους (δοκαρι στο 77΄),ακόμη και  για την νίκη , με «αποκορύφωμα» την φάση στις καθυστερήσεις του αγώνα από τον Λίτσο.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης:

6′ πρώτη ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Φράγκο να μπαίνει στην περιοχή από αριστερά να κερδίζει τις κόντρες, να σουτάρει και να αποκρούει ο Κατσαβοχρήστος σε κόρνερ

10′ νέα ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Ντελή να σεντράρει στην περιοχή από τα δεξιά, η  μπάλα να βρίσκει στον Σιαμήτρο και να περνάει άουτ

22′ ωραία πάσα του Τζουλιάνο Μούτσα στον Αριστόπουλο πλάγια δεξιά, θα μπει στην μικρή περιοχή θα σουτάρει λίγο άουτ

24′ σέντρα του Αριστόπουλου από τα δεξιά κεφαλιά του Πελεκάνου άουτ

43′ σουτ του Φράγκου θα μπλοκάρει ο Κατσαβοχρήστος

46′ ΓΚΟΛ ωραία κάθετη πάσα του Κοσμά στον Ντελή ο οποίος θα πλασάρει μόνος του και θα κάνει το 0-1

65′ μακρινό σουτ του Μπελλαλη λίγο άουτ

75′ εκτέλεση φάουλ του Τζουλιάνο Μούτσα κεφαλιά του Λίτσου λίγο άουτ απ’ το δεξί κάθετο δοκάρι

77′ ανάποδο ψαλιδάκι του Τζουλιάνο Μούτσα θα αποκρούσει ο Κοκώρης, θα βρει στο οριζόντιο δοκάρι και θα περάσει κόρνερ

80′ εκτέλεση κόρνερ του Τζουλιάνο Μούτσα κεφαλιά του Ψηλού θα αποκρούσει ενστικτωδώς ο Κοκώρης σε κορνερ

81′ ΓΚΟΛ νέα εκτέλεση κόρνερ του Σαμψώνα θα σουτάρει ο Ψηλός και η μπάλα θα καταλήξει στα δίχτυα 1-1

82′ ΓΚΟΛ ο Ντελής θα βρεθεί σε θέση τετ α τετ, μετά από ασίστ του Κοσμά, θα σουτάρει και θα κάνει το 1-2

88′ σέντρα του Κοντού κεφαλιά του Λίτσου θα αποκρούσει ο Κοκώρης

89′ νέα εντυπωσιακή απόκρουση του Κοκώρη μετά από σέντρα του Σέρτζιο Μούτσα και κεφαλιά εξ επαφής του Ψηλού

90′ ΓΚΟΛ ένα-δύο του Τζουλιάνο Μούτσα με τον Μπούρο πλασέ του τελευταίου στα δίχτυα 2-2

90+ γέμισμα στην μεγάλη περιοχή του Ντζιμάνη, θα βρεθεί μόνος του ο Λίτσος και η κεφαλιά του θα περάσει άουτ στην μεγάλη ευκαιρία του Ρηγανά να πάρει το ματς.

Διαιτητής : Ματσούκας

Βοηθοί : Ροδάτος, Ζαχαράτος