Ο Αστέρας Καμαρούλας νίκησε με 3-1 τον Ιδομενέα Εμπεσού και ελπίζει..

Νίκη… ελπίδας πέτυχε ο Αστέρας Καμαρούλας απέναντι στον Ιδομενέα Εμπεσού με 3-1 και συνεχίζει να ελπίζει σε άνοδο στην Α΄κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν, με αυτόν τον τρόπο, τη διαφορά από την κορυφή της βαθμολογίας σε δυο βαθμούς και όλα θα κριθούν πλέον την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος, όπου ο πρωτοπόρος Ιδομενέας Εμπεσού αγωνίζεται εκτός έδρας με την Αναγέννηση Στάνου, και ο Αστέρας Καμαρούλας στο ΔΑΚ Αγρινίου με αντίπαλο την Δάφνη Μεγάλης Χώρας.

Στον αγωνιστικό χώρο ο φιλοξενούμενος Ιδομενέας Εμπεσού προηγήθηκε μόλις στο 9΄και κράτησε το υπέρ του σκορ μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Αστέρας Καμαρούλας ήταν «καταιγιστικός» δημιούργησε ευκαιρίες , πέτυχε τρία γκολ, ενώ επίσης είχε και δυο δοκάρια, έκανε την ανατροπή , και πήρε την πολυπόθητη νίκη.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης:

7΄Κοντινό πλασέ του Γράδου, απομακρύνει την μπάλα ο Τάγκαλος

9΄ΓΚΟΛ 0-1 Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λαγού, η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα

14΄ Τετατέτ ο Καππές η μπάλα άουτ

22΄Κεφαλιά του Κουκουγιάννη, μπλοκάρει την μπάλα ο Καϊπάνος

28΄Σουτ Ελευθερίου, απομακρύνει τον κίνδυνο για την εστία του ο Καϊπάνος

35΄Απευθείας εκτέλεση Φάουλ του Κουκουγιάννη, ο Καϊπάνος στην δεξιά γωνία του διώχνει σε κόρνερ

44΄Τετατέτ Ξευγένη η μπάλα άουτ

46΄ Σε καλή θέση ο Λαγός, απομακρύνει την μπάλα ο Τάγκαλος

48΄ΓΚΟΛ 1-1 Σέντρα Πετρονικολού, κεφαλιά Ζωγράφου η μπάλα στα δίχτυα

49΄ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Ζάγκα, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι

53΄Κοντινή κεφαλιά του Ελευθερίου άουτ

62΄ Κοντινή κεφαλιά του Κουκουγιάννη, η μπαλα στο οριζόντιο δοκάρι

65΄ΓΚΟΛ 2-1 Ο Κουκουγιάννης προλαβαίνει την έξοδο του Καϊπάνου και με σουτ δίνει προβάδισμα στον Αστέρα