Στην ημιτελική φάση  του κυπέλλου της ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας προκρίθηκε η Α.Ε. Μεσολογγίου, μετά απο μία ενδιαφέρουσα αναμέτρηση με τον Αστέρα Μεσολογγίου, το οποίο και νίκησε με 3-0.

Οι νικητές ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και πήραν δίκαια την πρόκριση στα ημιτελικά, όπου και θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας τον Παναγρινιακό, ( νοκ-άουτ-αγώνα) σε αναμέτρηση που αναμένεται να οριστεί από την διοργανώτρια αρχή.

Ο Σπ. Κοκώνης στο 17΄ έδωσε προβάδισμα στην ΑΕΜ, σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη, ο Χαλαζιάς στο 62΄και ο Κουφός στο 74΄ διαμόρφωσαν το τελικό 0-3.

Διαιτητής : Σαφαρίκας

Βοηθοί : Βλαχοδήμος, Ζαχαράτος

Αστέρας Μεσολογγίου ( Γιάννης Ντζιβανάκης)

Κοκωρης, Παπασπύρος (83΄Νασόπουλος), Μπαρμπαρούσης, Γιερασιάν, Τάσος, Ρουπάκης (67΄Βασιλείου), Κοσμάς, Μπελλαλης (60΄Καπάι), Σιαμήτρος Β-Ε. Φράγκος (60΄Πανόπουλος), Ντελής (83΄Χριστοδουλάτος)