Για την 21η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας, η Ένωση Αγίου Δημητρίου πήρε το τρίποντο απέναντι στον Απόλλωνα Δοκιμίου στο γήπεδο “Λεωνίδας Ζαχαράκης”.
Ο αγώνας δεν είχε βαθμολογικό ενδιαφέρον για τις δύο ομάδες, ήταν όμως μια πρόβα, για το μεγάλο μάτς που θα δώσουν μεταξύ τους σε δυο εβδομάδες, για μια θέση στον τελικό του Κυπέλλου της ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας.
Ρεπορτάζ: Άγγελος Πολύζος
Οι γηπεδούχοι που ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα, πήραν προβάδισμα μόλις στο 4ο λεπτό με τον Δαλαγιώργο, συνέχισαν να έχουν την υπεροχή στο πρώτο 20λεπτο χωρίς όμως κάποια σημαντική ευκαιρία. Οι φιλοξενούμενοι στη συνέχεια πήραν τα ηνία του αγώνα,  είχαν μια σημαντική ευκαιρία με τον Πανταζή, αλλά δεν βρήκαν το γκόλ της ισοφάρισης.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα του Γιώργου Γιάκου έφερε το μάτς στα ίσια με το γκόλ του Καμμένου, και το παιχνίδι άνοιξε. Η μπάλα έφτανε στις δύο εστίες πιο συχνά, και υπήρχαν σημαντικές ευκαιρίες και απο τις δυο ομάδες για να βρούν το γκόλ της νίκης. Αυτο το πέτυχαν οι φιλοξενούμενοι στο 76ο λεπτό με τον Βασιλάρη.
Διαιτητές: Σαφαρίκας, Ζαχαράτος, Κουτρομάνος
Οι καλύτερες φάσεις και τα γκόλ:
4′ Γκόλ 1-0: Κόρνερ απο δεξιά του Φώτη Κορομηλά ο Μακρής βρίσκει την μπάλα με το κεφάλι και την στέλνει στον Δαλαγιώργο που κάνει νέα κεφαλιά και παρά την προσπάθεια του Ρόκκου που την βρίσκει αυτή καταλήγει στα δίχτυα.
13′ Καλό σούτ του Καμμένου άουτ
24′ Συρτό σούτ του Χισενάι μπλόκαρε ο Κούντρας
33′ Σέντρα απο δεξιά του Καμμένου στην καρδιά της άμυνας, ο Πανταζή αιφνιδιάζεται και με το γόνατο στέλνει την μπάλα πάνω απο το δοκάρι άουτ
48′ Γκόλ 1-1: Ο Καμμένος ξεκινάει ατομική προσπάθεια απο αριστερά μπαίνει στην περιοχή και με συρτό διαγώνιο σούτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα
50′ Φάουλ του Φ. Κορομηλά π Μακρής πιάνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ
55′ Αντεπίθεση με τον Κοντοπάνο που φτάνει απέναντι απο τον Ρόκκο και κάνει το σούτ με τον τελευταίο να διώχνει με τα πόδια σε κόρνερ
59′ Πάσα του Νούλα στον Αθανασίου μέσα στην περιοχή και δεξία, αυτός κάνει συρτό σούτ και η μπάλα περνάει παράλληλα με την εστία και καταλήγει άουτ
62′ Σέντρα απο αριστερά του Φ.Κορομηλά κεφαλιά απο κοντά του Μακρή αποκρούει δύσκολα ο Ρόκκος
63′ Αντεπίθεση απο αριστερά με τον Καμμένο που βγάζει την σέντρα στον Πανταζή που πιάνει το σούτ απο το ύψος της περιοχής και αποκρούει εντυπωσιακά ο Κούντρας
73′ Ο Πανταζή απο δεξιά βρίσκει τον Βασιλάρη, αυτός σπάει στον Κάππα στην περιοχή που κάνει το σούτ και αποκρούει και πάλι εντυπωσιακά ο Κούντρας
76′ Γκόλ 1-2: Ο Χισενάι απο αριστερά βγάζει την σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Βασιλάρης με καρφωτή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Κούτρα και στα δίχτυα.
90+ Ο Σπυριλιώτης κλέβει την μπάλα απο αριστερά την δίνει στον Πριόβολο στην περιοχή και αυτός με δυνατό σούτ αναγκάζει τον Κούντρα σε άλλη μια εντυπωσιακή απόκρουση
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Απόλλων Δοκιμίου (Θεόδωρος Λαυράνος): Κούντρας, Χ.Κορομηλάς(80′ Δάρλας), Αϋφαντόπουλος, Μακρής, Καπνιάρης, Δαλαγιώργος (89′ Μυζήθρας), Νούλας, Φ.Κορομηλάς, Ζαρκαδούλας, Αθανασίου, Κοντοπάνος (58′ Γεωργιάδης)
Ένωση Αγίου Δημητρίου Αγρινίου (Γιώργος Γιάκος): Ανδ.Ρόκκος, Μπίστας, Κάππας, Αλ. Ρόκκος, Προβίδας, Αλπέντζος, Πανταζή, Χισενάι, Βασιλάρης (81′ Σπυριλιώτης), Καμμένος (87′ Β. Κοκώνης), Καλλιακμάνης (81′ Πριόβολος)