Τα πάντα είχαν ξεκαθαρίσει από την προηγούμενη αγωνιστική (Πρωταθλητής ο Παναγρινιακός, δεύτερη θέση ο Α.Ο. Ρηγανά), και έτσι το ματς της τελευταίας αγωνιστικής μεταξύ Α.Ο. Ρηγανά και Παναγρινιακού δεν είχε κανένα ενδιαφέρον.

Εντούτοις οι δυο ομάδες αγωνίσθηκαν με στόχο την νίκη σε ένα πολύ καλό ματς με 4 γκολ, 3 δοκάρια, και πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν.

Ο Παναγρινιακός ήταν ο νικητής με σκορ 3-1 και δίκαια τερμάτισε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 63 βαθμούς (21 νίκες, 1 ήττα στην πρεμιέρα με τον Ναυπακτιακό).

Από την άλλη μεριά ο γηπεδούχους Α.Ο. Ρηγανά τερμάτισε στην 2η θέση της βαθμολογίας με 45 βαθμούς (13 νίκες, 6 ισοπαλίες, 3 ήττες), σφραγίζοντας την αρκετά καλή χρονιά του στο φετινό πρωτάθλημα, σαν νεοφώτιστη στην Α΄κατηγορία ομάδα.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης:

3′ πρώτη ευκαιρία στο παιχνίδι με τον Τουρλίδα να κάνει ατομική προσπάθεια από θέση πλάγια αριστερά και να κάνει κακό σουτ άουτ

5′ ΓΚΟΛ ωραία ενέργεια του Κούση που θα περάσει δύο παίκτες στην πλάγια γραμμή του άουτ από αριστερά, θα πασάρει στον Πελεκάνο και με σουτ θα κάνει το 1-0

6′ ΓΚΟΛ νέα ενέργεια του Τουρλίδα και σουτ που θα καταλήξει στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Τσεκούρας θα πλασάρει στην κενή εστία 1-1

13′ σουτ του Τουρλίδα θα μπλοκάρει ο Κατσαβοχρήστος

20′ εκτέλεση φάουλ του Γκόλια από τα αριστερά κεφαλιά του Τσεκούρα στο κάθετο δοκάρι και θα αποκρούσουν οι αμυντικοί

30′ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κούση λίγο άουτ απ’ το δεξί κάθετο δοκάρι του Μπότα

43′ μακρινό σουτ του Κούση θα μπλοκάρει ο Μπότας

48′ μακρινό σουτ του Σέρτζιο Μούτσα λίγο πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι

53′ ΓΚΟΛ κάθετη πάσα του Αγγέλη στον Τσεκούρα που θα βρεθεί τετ α τετ με τον Κατσαβοχρήστο και θα πλασάρει σωστά 1-2

60′ μακρινό σουτ του Μπακογιάννη άουτ

62′ σουτ του Βασιλόγιαννη θα αποκρούσει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κατσαβοχρήστος

63′ εκτέλεση κόρνερ του Γκόλια κεφαλιά του Μπακογιάννη λίγο άουτ απ’ το δεξί κάθετο δοκάρι

68′ σουτ του Κούση θα μπλοκάρει στην γωνία του ο Μπότας

70′ ΓΚΟΛ κάθετη πάσα του Κοντογιάννη στον Μακρυπιδη σε θέση τετ α τετ, θα σουτάρει εύστοχα 1-3

76′ σουτ του Βασιλόγιαννη θα αποκρούσει σε κόρνερ ο Κατσαβοχρήστος

81′ εκτέλεση φάουλ του Τζουλιάνο Μούτσα κεφαλιά του Κούση άουτ

90′ εκτέλεση φάουλ του Βασιλάρη κεφαλιά του Ψηλού στο οριζόντιο δοκάρι

Διαιτητής : Σπήλιος

Βοηθοί : Βλαχοδήμος, Ροκοπάνος