Μεγάλη νίκη-πρόκριση στους “8”  για την Κ14 της ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας, επί της ΕΠΣ Έβρου στην διαδικασία των πέναλτι με 4-2 (1-1 κανονική διάρκεια).

Σε ένα έντονο παιχνίδι και σε κακό αγωνιστικό χώρο που δεν βοήθησε τις επιθέσεις της Αιτωλοακαρνανίας η κ14 βρέθηκε να χάνει με 1-0 στην πρώτη ευκαιρία των γηπεδούχων στο 5′. Εντούτοις κατόρθωσε και ισοφάρισε σε 1-1 με την συμπλήρωση 30 λεπτών αγώνα.

Στην συνέχεια η ΕΠΣ Αιτ/νίας ήταν καλύτερη δημιούργησε ευκαιρίες για γκολ , χωρίς όμως να καταφέρει να πετύχει το δεύτερο γκολ.

Το τέλος του παιχνιδιού οδήγησε στην απευθείας εκτέλεση πέναλτι όπου ο Ζησιμόπουλος απέκρουσε το 4ο πέναλτι του Έβρου το οποίο σήμαινε και την πρόκριση και όλη η ομάδα έγινε ένα κουβάρι πανηγυρισμών…

Ο αγώνας διεξήχθη στο Εθνικό Στάδιο Αλεξανδρούπολης, παρουσία 500 και πλέον φιλάθλων

Επόμενος αντίπαλος της ΕΠΣ Αιτ/νίας είναι η ΕΠΣ Αθηνών σε αγώνα που θα γίνει στο Αγρίνιο (νόκ-άουτ)

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης:

5′ ΓΚΟΛ εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά για τον Έβρο κεφαλιά του Τσιτλαΐδη στα δίχτυα 1-0

9′ σέντρα σουτ του Τσατσαράγκου θα μπλοκάρει ο Φλετούρης

10′ μεγάλη αποκρουση του Ζησιμοπούλου σε σουτ του Δηλαβερίδη, η μπάλα θα βρει στο δοκάρι και θα απομακρύνουν οι αμυντικοί

22′ ευκαιρία με τον Τσατσαράγκο να κερδίζει τις κόντρες στην μεγάλη περιοχή και τον Κολτσίδα να μην προλαβαίνει να πλασάρει τον τερματοφύλακα

28′ εκτέλεση κόρνερ του Τσάπαλη κεφαλιά του Ασπρογιάννη άουτ

31′ ΓΚΟΛ ωραία ενέργεια από τα αριστερά του Τσατσαράγκου θα πασάρει στον Σαλαγιάννη ο οποίος με διπλή προσπάθεια θα σκοράρει 1-1

36′ σουτ του Τσελιπιώτη πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι

42′ εκτέλεση κόρνερ του Τσάπαλη κεφαλιά του Μπέτσικα λίγο άουτ απ’ το δεξί κάθετο δοκάρι

49′ μεγάλη ευκαιρία με τον Τσατσαράγκο να μπαίνει από πλάγια αριστερά να πλασάρει και να αποκρούει σωτήρια ο Φλετούρη

62′ κόρνερ του Τσάπαλη κεφαλιά του Κολτσίδα άουτ