Σε αγώνα που έγινε την Κυριακή 21 Απριλίου στο γήπεδο Ρηγανά στα πλαίσια της 3ης φάσης του πρωταθλήματος Μ.Ο. Κ-14, η Μικτή Ομάδα της ΕΠΣ Αιτ/νίας ηττήθηκε από την αντίστοιχη της ΕΠΣ Αθηνών με 1-3 και αποκλείστηκε από τους υπόλοιπους αγώνες της διοργάνωσης.

Η ομάδα της Αιτωλοακαρνανίας προηγήθηκε από το ξεκίνημα τoυ αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν , λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, και στο φινάλε της αναμέτρησης ( ο αγώνας διήρκεσε 80 λεπτά ), με δυο ακόμη γκολ πήραν την νίκη-πρόκριση.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ  :

8′ ΓΚΟΛ λάθος στην άμυνα της Αθήνας, ο Σαλαγιάννης θα βγει μόνος του και θα πλασάρει τον Σαρακασίδη που θα αποκρούσει και στην επαναφορά ο Κολτσίδας θα πλασάρει στην κενή εστία 1-0

27′ ΓΚΟΛ ωραία ενέργεια από τα δεξιά και σέντρα στην περιοχή από τον  Τσαντήλα, όπου θα βρεθεί μόνος του ο Αχουλιάς και θα πλασάρει σε κενή εστία 1-1

40′ σουτ του Μάκου θα μπλοκάρει ο Ζησιμόπουλος

42′ νέο σουτ του Μάκου από καλή θέση λίγο άουτ

44′ σουτ του Τσατσαράγκου θα μπλοκάρει ο Σαρακασίδης

53′ σουτ του Αχουλιά εντυπωσιακά θα αποκρούσει ο Ζησιμόπουλος σε κόρνερ

55′ εκτέλεση φάουλ από την Αθήνα ο Ασπρογιάννης στην προσπάθειά του να διώξει θα βρει την μπάλα με το κεφάλι, η οποία θα σταματήσει στο οριζόντιο δοκάρι και θα απομακρύνουν οι αμυντικοί

75′ ΓΚΟΛ εκτέλεση κόρνερ του Μαρκογαμβράκη στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά του Τσαντήλα στα δίχτυα 1-2

77′ ΓΚΟΛ ατομική ενέργεια του Τσαντήλα, θα μπει στην περιοχή και θα πλασάρει 1-3

80′ δυνατό σου του Μάκου άουτ

Διαιτητής:  Πράνταλος (Αχαΐας)
Βοηθοί : Καρράς, Σπυρόπουλος (Αχαΐας)