Ο Αστέρας Τρίπολης κατάφερε να φύγει με τη νίκη από την έδρα του Παναιτωλικού, επικρατώντας με 3-1 στην παράταση, στον δεύτερο ημιτελικό των μπαράζ.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 30′ με τον Παυλίδη, με σουτάρα στο “Γ”, αλλά ο Δριγκάκης στο 42ο λεπτό έκανε το 1-1 και οδήγησε το παιχνίδι στην παράταση.

Ο Κακουλής στο 110′ έβαλε μπροστά τους Αρκάδες και στο 120′ ο Δριγκάκης με πέναλτι σφράγισε την πρόκριση.

Οι δυο ομάδες είχαν αρκετές ευκαιρίες στο παιχνίδι, με τους γηπεδούχους να το παλεύουν μέχρι το τελευταίο λεπτό, αλλά στάθηκαν σε αρκετές περιπτώσεις άτυχοι.

Συνθέσεις των ομάδων

Παναιτωλικός: Παπαζώης, Νταλιάνης, Δρακόπουλος, Σαββίδης, Αδαμόπουλος, Παυλίδης, Καλατσανάς, Σταμάτης, Χότζα, Τσιριμώκος, Καραμήτσος

Αστέρας Τρίπολης: Κωτσιόπουλος, Αγγέλου, Ρουμπιές, Αργειτάκης, Κακουλής, Ντύρμα (91′ Κωνσταντόπουλος), Ρουμελιώτης (72′ Κολοσκόπης), Δριγκάκης, Μανταζέλης (105′ Παπαευθυμίου), Γεωργόπουλος, Ανδρεάδης