Την Παρασκευή 14 Ιουνίου ξεκινάει η τελική φάση του Euro 2024 και όλα τα παιχνίδια της διοργάνωσης θα δείξει η ΕΡΤ1 με εξαίρεση έξι παιχνίδια της τελευταίας ημέρας των ομίλων που θα δείξει η ΕΡΤ3, καθώς οι αγώνες κάθε ομίλου θα διεξάγονται την ίδια ώρα. Αναλυτικά το πρόγραμμα του Euro:

Παρασκευή 14 Ιουνίου

22:00 Γερμανία – Σκωτία, ΕΡΤ1

Σάββατο 15 Ιουνίου

16:00 Ουγγαρία – Ελβετία, ΕΡΤ1

19:00 Ισπανία – Κροατία, ΕΡΤ1

22:00 Ιταλία – Αλβανία, ΕΡΤ1

Κυριακή 16 Ιουνίου

16:00 Πολωνία – Ολλανδία, ΕΡΤ1

19:00 Σλοβενία – Δανία, ΕΡΤ1

22:00 Σερβία – Αγγλία, ΕΡΤ1

Δευτέρα 17 Ιουνίου

16:00 Ρουμανία – Ουκρανία, ΕΡΤ1

19:00 Βέλγιο – Σλοβακία, ΕΡΤ1

22:00 Αυστρία – Γαλλία, ΕΡΤ1

Τρίτη 18 Ιουνίου

19:00 Τουρκία – Γεωργία, ΕΡΤ1

22:00 Πορτογαλία – Τσεχία, ΕΡΤ1

Τετάρτη 19 Ιουνίου

16:00 Κροατία – Αλβανία, ΕΡΤ1

19:00 Γερμανία – Ουγγαρία, ΕΡΤ1

22:00 Σκωτία – Ελβετία, ΕΡΤ1

Πέμπτη 20 Ιουνίου

16:00 Σλοβενία – Σερβία, ΕΡΤ1

19:00 Δανία – Αγγλία, ΕΡΤ1

22:00 Ισπανία – Ιταλία, ΕΡΤ1

Παρασκευή 21 Ιουνίου

16:00 Σλοβακία – Ουκρανία, ΕΡΤ1

19:00 Πολωνία – Αυστρία, ΕΡΤ1

22:00 Ολλανδία – Γαλλία, ΕΡΤ1

Σάββατο 22 Ιουνίου

16:00 Γεωργία – Τσεχία, ΕΡΤ1

19:00 Τουρκία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1

22:00 Βέλγιο – Ρουμανία, ΕΡΤ1

Κυριακή 23 Ιουνίου

22:00 Ελβετία – Γερμανία, ΕΡΤ1

22:00 Σκωτία – Ουγγαρία, ΕΡΤ3

Δευτέρα 24 Ιουνίου

22:00 Κροατία – Ιταλία, ΕΡΤ1

22:00 Αλβανία – Ισπανία, ΕΡΤ3

Τρίτη 25 Ιουνίου

19:00 Γαλλία – Πολωνία, ΕΡΤ1

19:00 Ολλανδία – Αυστρία, ΕΡΤ3

22:00 Αγγλία – Σλοβενία, ΕΡΤ1

22:00 Δανία – Σερβία, ΕΡΤ3

Τετάρτη 26 Ιουνίου

19:00 Ουκρανία – Βέλγιο, ΕΡΤ1

19:00 Σλοβακία – Ρουμανία, ΕΡΤ3

22:00 Γεωργία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1

22:00 Τσεχία – Τουρκία, ΕΡΤ3

Σάββατο 29 Ιουνίου

19:00 Φάση των «16»: 2Α – 2Β, ΕΡΤ1

22:00 Φάση των «16»: 1Α – 2Γ ΕΡΤ1

Κυριακή 30 Ιουνίου

19:00 – 21:00 Φάση των «16»: 1Γ – 3Δ/Ε/ΣΤ, ΕΡΤ1

22:00 Φάση των «16»: 1Β – 3Α/Δ/Ε/ΣΤ, ΕΡΤ1

Δευτέρα 1 Ιουλίου

19:00 Φάση των «16»: 2Δ – 2Ε, ΕΡΤ1

22:00 Φάση των «16»: 1ΣΤ – 3Α/Β/Γ, ΕΡΤ1

Τρίτη 2 Ιουλίου

19:00 Φάση των «16»: 1Ε – 3Α/Β/Γ/Δ, ΕΡΤ1

22:00 Φάση των «16»: 1Δ – 2ΣΤ, ΕΡΤ1

Παρασκευή 5 Ιουλίου

19:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1

22:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1

Σάββατο 6 Ιουλίου

19:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1

22:00 Προημιτελικά ΕΡΤ1

Τρίτη 9 Ιουλίου

22:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ1

Τετάρτη 10 Ιουλίου

22:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ1

Κυριακή 14 Ιουλίου

22:00 Τελικός, ΕΡΤ1