Στην Β΄κατηγορία της ΕΠΣΑ θα αγωνίζεται από την επόμενη ποδοσφαιρική σεζόν η Θύελλα Παραβόλας μετά την εκτός έδρας νίκη που πέτυχε την Κυριακή (5-2) τον Ολυμπιακό Αγρινίου

Οι νικητές προηγήθηκαν στο 16΄ με τον Ν. Γιαννακά. Τέσσερα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ισα με σκόρερ τον Γκορόγια. Νέο προβάδισμα στο 24΄για την Θύελλα με σκόρερ τον Αλ Γιουσέφ, άμεση απάντηση του Ολυμπιακού Αγρινίου στο 37΄με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσιαμπούλα. 2-2 σκορ πρώτου ημιχρόνου.

Στν επανάληψη ο Α. Καρόπουλος στο 46΄έδωσε και πάλι προβάδισμα στον Θύελλα (2-3). Στο 75΄ο Β. Γιαννακάς και στο 87΄ο Ι. Λιάρος διαμόρφωσαν το τελικό 2-5.

Με εννέα ποδοσφαιριστές τελείωσε την αναμέτρηση ο Ολυμπιακός Αγρινίου (Κόκκινη κάρτα δέχθηκαν ο Γκορόγιας στο 58΄και ο Γαντζούδης στο 80΄). Κόκκινη κάρτα δέχθηκε και ο Σελιμάς στο 80΄για την Θύελλα Παραβόλας

Διαιτητής : Βλάχος

Βοηθοί : Μπουκουβάλας, Θώδης