Μετά την <γκέλα > της περασμένης αγωνιστικής,  η Θύελλα Αγ. Ανδρέα επέστρεψε και πάλι  στις νίκες ( εκτός έδρας 1-4 επί του Ζευγαρακίου), έφτασε στους 30 βαθμούς , και βλέπει με περισσότερη άνεση την συνέχεια του Πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Θανάση Πρεβέντζα ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα της συνάντησης και πήρε δίκαια τους τρείς βαθμούς της νίκης . Με ηγέτη και σκόρερ τον Δήμο Πελεκάνο ο οποίος πέτυχε τα τρία από τα τέσσερα γκολ και έφτασε τα δεκαέξι προσωπικά στο φετινό πρωτάθλημα , οι φιλοξενούμενοι αν και αιφνιδιάστηκαν στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, εντούτοις κατάφεραν ισορρόπησαν το παιχνίδι, έκαναν μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου την ανατροπή , και στην συνέχεια  για το υπόλοιπο του αγώνα  όλα έγιναν ποιο εύκολα , για την νίκη και το εύκολο <τρίποντο>.

Φάσεις και γκολ

12΄ ΓΚΟΛ 1-0 Ο Κόκορος με σουτ έξω από την περιοχή ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους

31΄ΓΚΟΛ 1-1 Σέντρα του Ζαπαντιώτη, ο Πελεκάνος με κεφαλιά ισοφαρίζει για την Θύελλα.

34΄Δοκάρι για την Θύελλα μετά από δυνατό σουτ του Ζαπαντιώτη

40΄ΓΚΟΛ 1-2 ο Πελεκάνος βρέθηκε απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα και με όμορφο πλασέ δίνει το προβάδισμα στην ομάδα της Θύελλας

46΄ΓΚΟΛ 1-3  Ο Δήμος Πελεκάνος πετυχαίνει με σουτ το τρίτο προσωπικό του γκολ,  αυξάνοντας τον δείκτη του σκόρ

75΄ ΓΚΟΛ 1-4 Ένα ακόμη γκολ  για την Θύελλα, με σκόρερ τον   Αθ. Λάμπο με διαγώνιο σουτ..

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Παναγιωτόπουλος με βοηθούς τους Τριανταφύλλου και Κουτρομάνο